Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie

Adwokat z urzędu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie
#1 Karolina29
Karolina29
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 04 listopad 2012 - 19:26

Zostałem skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności.Napisałem o uzasadnienie wyroku i otrzymałem go 2.11.2012r.Chciałbym napisać o adwokata z urzędu aby ten złożył za mnie odwołanie.I mam w związku z tym pytanie:czy mogę złożyć o adwokata zanim złożę apelację?Ile bedę czekać na przyznanie mi tegoż adwokata?
Mam jeszcze pytanie odnośnie odwołania:ile mam czasu na złożenie takiego odwołania bo przy uzasadnieniu napisano że przysługuje mi prawo wniesienia apelacji w ciągu 14 dni w postępowaniu zwyczajnym i uproszczonym,a 7 dni w postępowaniu przyśpieszonym.Więc w jakim czasie muszę to zrobić?Skąd mam wiedzieć jakie to jest postępowanie?
Proszę o szybką odpowiedź.Dziękuję.


#2 Prawne.org
Prawne.org
  • Administrator
  • 19762 postów

Napisano 04 listopad 2012 - 22:13

Złożenie wniosku o wyznaczenie obrońcy z urzedu nie wstrzymuje terminu na wniesienie apelacji. Może się więc tak zdarzyć, że zanim sąd rozpozna Pana wniosek to upłynie termin na wniesienie apelacji i będzie pozamiatane. Moja rada: złożyć wniosek, ale niezależnie od tego napisać samemu apelację. Adwokat wyznaczony z urzędu będzie mógł uzupełnić Pana apelację.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica