←  Prawo karne

Forumprawnicze.info

»

Adwokat z urzędu

Karolina29 - zdjęcie Karolina29 04 lis 2012

Zostałem skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności.Napisałem o uzasadnienie wyroku i otrzymałem go 2.11.2012r.Chciałbym napisać o adwokata z urzędu aby ten złożył za mnie odwołanie.I mam w związku z tym pytanie:czy mogę złożyć o adwokata zanim złożę apelację?Ile bedę czekać na przyznanie mi tegoż adwokata?
Mam jeszcze pytanie odnośnie odwołania:ile mam czasu na złożenie takiego odwołania bo przy uzasadnieniu napisano że przysługuje mi prawo wniesienia apelacji w ciągu 14 dni w postępowaniu zwyczajnym i uproszczonym,a 7 dni w postępowaniu przyśpieszonym.Więc w jakim czasie muszę to zrobić?Skąd mam wiedzieć jakie to jest postępowanie?
Proszę o szybką odpowiedź.Dziękuję.
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 04 lis 2012

Złożenie wniosku o wyznaczenie obrońcy z urzedu nie wstrzymuje terminu na wniesienie apelacji. Może się więc tak zdarzyć, że zanim sąd rozpozna Pana wniosek to upłynie termin na wniesienie apelacji i będzie pozamiatane. Moja rada: złożyć wniosek, ale niezależnie od tego napisać samemu apelację. Adwokat wyznaczony z urzędu będzie mógł uzupełnić Pana apelację.
Odpowiedz