Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie
- - - - -

Córka


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie
#1 beki5
beki5
 • Użytkownik
 • 19 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 16:24

Mam 20 letnia córkę,kilka razy była zatrudniona ale praca jej nie odpowiadała i ją zmieniała.Obecnie nie pracuje ale z tego co wiem za 2 tyg ma iść na rozmowę, nie dokłada sie ani do mieszkania ani do życia w domu nic nie robi a naprawdę jestem w trudnej sytuacji.Nie żądam kolosalnych sum co najmniej wyniosło by ją może 120 zł miesięcznie ale nie chce dawać ani grosza czy mam prawo nakazać jej wyprowadzenie się z domu.Obecnie mieszka nas 6 osób a żyje tylko z rodzinnego.

Proszę o odpowiedz;

Pozdrawiam

#2 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19762 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 18:38

Tak - ma Pani prawo wezwać córkę do opuszczenia mieszkania.

#3 Waldemar
Waldemar
 • Użytkownik
 • 271 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 21:31

Moim zdaniem nie ma Pani prawa wzywać jej do opuszczania mieszkania, a przynajmniej nie skutecznie. To będzie sprzeczne z obowiązkiem rodziców do pomagania i szanowania się wzajemnie ze swoimi dziećmi. Zresztą ogólnie takie wyrzucenie kogoś na siłę jest dość problematyczne jak dobrowolnie odmawia opuszczenia lokalu.
Lepiej co może Pani zrobić to zażądać też w drodze sądowej tego, żeby dorzucała się do opłat i innych wydatków związanych z zamieszkiwaniem (Bo ma taki obowiązek) w mieszkaniu a ponadto, żeby dostarczała środków utrzymania. Proces o alimenty wolny jest od opłat.

Art. 91.
§ 1. Dziecko, które ma dochody z własnej pracy, powinno przyczyniać się do pokrywania
kosztów utrzymania rodziny, jeżeli mieszka u rodziców.
§ 2. Dziecko, które pozostaje na utrzymaniu rodziców i mieszka u nich, jest obowiązane
pomagać im we wspólnym gospodarstwie.


Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody spowodowane udzieloną poradą prawną, za wyjątkiem tej, która jest spowodowana winą umyślną. Czytając poradę godzi się Pan/Pani na powyższy warunek.

#4 beki5
beki5
 • Użytkownik
 • 19 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 16:19

Co do opuszczenia mieszkania to moja córka na pewno tego nie zrobi,mam 5 dzieci w wieku 6 lat,9 lat, 17 lat i 19 lat właśnie najstarsza córka co ma 20 lat nic nie robi pozostałe dzieci mi pomagają. Nie wymagam zbyt wiele każdy ma po sobie sprzątać myć naczynia itp podobne, a ona nie robi nic ma własny pokój co w nim nic nie jest robione jednym słowem bałagan.Odwiedzam ex męża w więzieniu i zostawiłam młodsze dzieci pod jej opieką gdy przyjechałam do domu o godz 11.30 ona dopiero wstała. nie ma żadnej odpowiedzialności. Co mam zrobić nie chce chodzić do sądu,jeszcze jest jedna sprawa gdy miała prace powiedziała mi ze nic mi nie da bo ma własne wydatki. I tak po zimie zrobią mi eksmisje bo z tego co wiem takie osoby jak moja rodzina nie mamy żadnych praw.

#5 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19762 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 19:49

Waldemarze - dzieckiem w rozumieniu tego przepisu jest osoba przed ukończeniem 18-roku życia. Wynika to z ulokowania tego przepisu w rozdziale dotyczącym rodziców i dzieci (władzy rodzicielskiej). Nie ma przepisu, który nakazywałby utrzymywanie w domu pełnoletnich dzieci.

#6 Waldemar
Waldemar
 • Użytkownik
 • 271 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 22:10

To nie jest przepis na dowód, że ją trzeba trzymać w mieszkaniu. Taka powinność wynika raczej z jej ogólnego statusu jako lokatora i takiej ochronie jako lokator podlega.
Ten przepis miał na celu raczej wskazanie, że ma ona obowiązek uczestniczyć w wydatkach jeśli osiąga dochody.
Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody spowodowane udzieloną poradą prawną, za wyjątkiem tej, która jest spowodowana winą umyślną. Czytając poradę godzi się Pan/Pani na powyższy warunek.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica