Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie

dziedziczenie ziemi po rodzicach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie
#1 asta
asta
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 17:51

Witam

Ja i ośmioro mojego rodzeństwa po śmierci matki w 1994 roku, odziedziczyliśmy kawałek ziemi. Rodzina zajmuje i zajmowała się uprawą roślin (kwiaty, warzywa). Po smierci mamy część ziemi leżała odłogiem, ponieważ część rodzeństwa w tym ja nie mieliśmy czasu i chęci. Na części ziemi jeden z braci postawił namioty i szklarnie, kotłownię. W tym roku (2012) miasto przejęło ziemię pod budowę drogi, przy czym spłaciło nas, ale ten brat, który postawił tam namioty, dostał dodatkowo pieniądze za nieruchomości. Stąd pytanie czy może je teraz rozebrać i przenieść w inne miejsce w celu zachowania, czy nieruchomości te pozostają własnością miasta i brat nie ma do nich prawa?

#2 Prawne.org
Prawne.org
  • Administrator
  • 19762 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 20:21

Hmm - z takiego opisu trudno cokolwiek jednoznacznie zinterpretować. Szklarnie nie są nieruchomościami. Nie są również budynkami - o ile nie są takiej dziwne twory na fundamencie. Brat zapewne dostał dodatkowe odszkodowanie w związku z utratą dochodu ze szklarni. W takim wypadku oczywiście może rozebrać szklarnie i je przenieść w inne miejsce.
Aby to jednak jednoznacznie ocenić musiałbym znać treść decyzji/porozumienia o wywłaszczeniu i wypłacie odszkodowania.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica