←  Prawo spadkowe

Forumprawnicze.info

»

Jak szybko odzyskać pieniądze ze spłaty z...

maria4412 - zdjęcie maria4412 04 kwi 2013

Dzień dobry,

W styczniu 2013 brat złożył do depozytu pieniądze które przysługują mi ze spłaty spadku zgodnie z nieprawomocnym zezwoleniemm. Wniosłam apelacje od zezwolenia na złożenie do depozytu, że wydanie zezwolenia było bezzasadne.. Jednak pieniądze już tam są. Teraz chciałabym jak najszybciej je odzyskać. Dlatego w 25 lutego tą apelację wycofałam, 5 marca było rozpatrzenie, sąd przyjął wycofanie, 13 marca druga strona otrzymała pismo, że apelacja jest wycofana.
I od tego czasu sprawa stoi w miejscu, mało tego dziś dowiedziałam się że postanowienie o zezwolenie na złożenie do depozytu jest nadal nieprawomocne, tak mi powiedziono w sądzie. Czy to możliwe skoro ja swoją apelacje cofnęłam w 25 lutego, i od tego czasu żadne pisma do sądu nie były kierowane.

Równocześnie z wycofaniem apelacji złożyłam wniosek o wypłatę pieniędzy z depozytu, jednak dziś w sekretariacie powiedzieli mi że tym wnioskiem sąd się jeszcze nie zajął....

Długo może trwać ta cała procedura wypłaty pieniędzy z depozytu?

Naprawdę bardzo mi zależy na wypłacie tych pieniędzy bo są mi pilnie potrzebne, będę bardzo wdzieczna za kazda pomoc.

Z góry dziękuje za pomoc.
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 04 kwi 2013

Skoro apelacja została cofnięta to pierwotne postanowienie o zezwoleniu na złożenie do depozytu jest prawomocne.
Ile zajmie dla sądu rozpoznanie wniosku o wypłatę z depozytu - tego nikt nie potrafi określić. Sprawy takie winny być jednak rozpoznawane bez zbędnej zwłoki - czyli szybko.
Odpowiedz