Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie
- - - - -

Meldunek a opieka nad osobą niepełnosprwaną.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie
#1 norma6
norma6
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 15:15

Witam.
Od kilku lat mieszakam z mężem i dzieckiem w domu teściów. W domu tym mieszkamy my, pełnoletnia osoba niepełnosprawna oraz teść.Właścicielem domu jest obecnie tylko teść,gdyż teściowa nie żyje. Jak dotąd nie znam terści testamantu który został sporządzony (choć chciała bym poznać)w obecności notariusza przed śmiercią teściowej.Z tego co wiem dom w spadku został przepiasny na osobę niepełnosprawną, a teść twierdzi, że do śmierci może decydować o wszystkich sprawach związanych z domem. Od samego początku jak tylko zamieszkaliśmy razem z teściami dokładamy się po połowie do rachunków (niestety nie mam na to dowodów ponieważ wszystkie opłaty robi teść, my tylko dajemy połowę kwoty) a na dodatek pomagamy mu w opiece nad osobą niepełnosprawną, na którą zresztą teść przy każdej możliwej sytuacji krzyczy poniżając jednocześnie.Parę dni temu teść zagroził nam ,że nas wymelduje, i stąd moje pytanie czy ma do tego prawo? Jeśli tak to jak my możemy się przed tym obronić? Czy osoba niepałnosprawna (nie jest ubezwłasnowolniona)może sama za siebie zadecydować gdzie i z kim chce mieszkać oraz kto zarządza jej finansami?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 Prawne.org
Prawne.org
  • Administrator
  • 19762 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 19:05

Mąż jako dziecko zmarłej matki powinien wystąpić do sądu o stwierdzenie nabycia spadku. Wówczas dowiecie się czy faktycznie jest testament, jaka jest jego treść i jakie ma uprawnienia teść.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica