Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie

Odebranie prawa jazdy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie
#1 janczar
janczar
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 06 luty 2013 - 21:23

Witam,

W listopadzie 2012 roku jechałem w stanie po użyciu alkoholu w miejscowości Słupca. Kontrola wykazała 0,12 mg/l w wydychanym powietrzu. Zabrano mi prawo jazdy i zostałem wezwany na następny dzień w celu złożenia wyjaśnień na komisariat. Przyznałem sie do wypicia litra piwa (mocnego 8%) policjantka poinformowała mnie że grozi mi 500 zł mandatu (minimum) oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy (minimum). Zapytała czy poddaję się dobrowolnie karze tak jak mi zaproponowała. Nie zgodziłem się argumentując że kara minimalna to 50 zł i zakaz jednak nie na tak długo. Sprawa trafiła do sądu, rozprawa odbyła się bez udziału stron (powiedziano mi że zostanę poinformowany o terminie sprawy jednak dostałem do domu od razu wyrok sądu). Grzywna była nieznacznie większa natomiast zakaz prowadzenia został utrzymany na 6 miesięcy. Po przeanalizowaniu sytuacji nie odwoływałem się od wyroku. Następnie otrzymałem informację z Urzędu Miasta Poznania że moje prawo jazdy zostało przekazane z Sądu w Słupcy do Poznania do Wydziału Komunikacji. 14 stycznia br. otrzymałem kolejne pismo z Sądu w Słupcy w którym poinformowano mnie iż Sąd Rejonowy w Słupcy postanawia uznać sie niewłaściwym do wydania wyroku w mojej sprawie i przekazuje ją do Sądu Rejonowego w Poznaniu. Mieszkam w okolicach Koła jednak meldunek mam nadal w Poznaniu (dowód osobisty oraz prawo jazdy) dokumentów nie wymieniałem ponieważ pracuję w delegacji i cały tydzień i tak jestem poza miejscem zamieszkania i zameldowania.

Moje pytanie brzmi czy zostanę osądzony po raz kolejny i mogę otrzymać wyższy wyrok?
Jeśli tak to czy argumentem do odwołania się od wyższego wyroku może być wyrok Sądu ze Słupcy?
I na koniec czy mogę się ubiegać o jakieś odszkodowanie/rekompensatę za całe to zamieszanie? Obawiam sie że zostanę obciążony kosztami procesów w Poznaniu i Słupcy.

#2 Prawne.org
Prawne.org
  • Administrator
  • 13585 postów

Napisano 07 luty 2013 - 22:07

Wyrok nakazowy wobec nie zaskarżenia go stał się prawomocny i żadnej dodatkowej sprawy Pan mieć nie będzie. Z opisu mogę jedynie domyślać się, że chodzi o postępowanie wykonawcze w zakresie odebranego Panu prawa jazdy.

Podobne problemy prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica