Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie

odszkodowanie z art 99 k.p.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie
#1 PiotrS
PiotrS
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 12 kwiecień 2013 - 13:25

Witam, ciągle mam problem z pracodawcą, w związku z powyższym mam pytanie: czy pozwie o odszkodowanie z art. 99 k.p. W SĄDZIE PRACY muszę udowodnić, wykazać, że w tym okresie tzn. nie otrzymaniem nowego świadectwa pracy lub niewłaściwego świadectwa pracy ( w moim przypadku to i to) podjąłem działania w celu pozyskania pracy. Poprzednie świadectwo pracy miało par. 52 k.p. Sąd Pracy uznał za moje racje i zasądził odszkodowanie z art. 58 k.p. A teraz mam nowy problem, problem ze świadectwem. Oczywiście mam dowody wysłania maili do pracodawców i do firm zajmujących się pozyskiwaniem nowych pracowników do firm. Myślałem, że nie musze tego załączać do pozwu z art. 99 k.p. dla mnie sprawa jest oczywista że żaden z pracodawców nie zatrudni pracownika z art. 52 k.p. jednak to czyniłem. Nie mam potwierdzeń na piśmie że odmówiono mi zatrudnienia, to chyba oczywiste. Myślałem że takie dowody należy przedkładać w procesie cywilnym z art. 415 i 471 k.c. w powiązaniu z art. 300 k.p. co oczywiście w pewnym momencie uczynię. Natomiast mam dowód o który żąda przed sądem pozwana: zaświadczenie z Urzędu Pracy o tym że nadal jestem bezrobotny od 10 miesięcy i nie pobieram zasiłku. Proszę o odpowiedź. Dziękuję. Piotr S.

#2 Prawne.org
Prawne.org
  • Administrator
  • 19762 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 16:03

Ciężar dowodu powstania szkody oraz związek przyczynowy pomiędzy działaniem pracodawcy a szkodą spoczywa na Panu. Nie ma przy tym recepty jakie dokumenty wskazać, żeby wygrać. Okoliczności poniesienia szkody może Pan udowadniać wszelkimi dowodami - a więc również zeznaniami świadków.

#3 PiotrS
PiotrS
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 17:46

dziękuje.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica