Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie

Odwołanie od decyzji Sądu Okręgowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie
#1 syllin87
syllin87
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 18:27

Witam, mam następujące pytanie. Mój brat starał się o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Sąd rejonowy odrzucił jego prośbę, wiec skierował on zażalenie na tą decyzję do Sądu okręgowego, który podtrzymał ją w mocy. Postanowienie Sądu Okręgowego brzmi : Sąd zaskarżone orzeczenie utrzymał w mocy. Na decyzji jest napisane ze te postnowinie jest prawomocne i nie podlega dalszemu zaskrżeniu w trybie zażalenia. Czy jest jeszcze jakiś sposób odroczenia wykonania tej kary skoro sąd 2 instancji podtrzymał decyzję sądu rejonowego. Brat wie że będzie musiał odbyć tą karę ale jest w szczególnej sytacji, za kilka msc urodzi mu się dziecko, on sam pracuje za granicą, ma dobrą i stałą pracę i chciałby odłożyć trochę pieniędzy na dziecko kiedy sam będzie odbywał karę. Całą swoją sytuacje opisł we wniosku o odroczenie kary pozbawienia wolności, jednak sąd stwierdził w odpowiedzi iż nie widzi przesłanek by kary tej w wyznaczonym terminie nie mógł on odbyć. Proszę o pomoc.

#2 Prawne.org
Prawne.org
  • Administrator
  • 19776 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 22:40

Można próbować złożyć nowy wniosek o odroczenie - ale tylko wówczas jeśli faktycznie pojawiłyby się jakieś nowe okoliczności. Inaczej sąd odrzuci taki ponowiony wniosek bez przeprowadzania posiadania.

#3 syllin87
syllin87
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 22:55

Dziękuję za pomoc.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica