←  Prawo karne wykonawcze

Forumprawnicze.info

»

Okres Próby! Odwieszenie Wyroku.

chlopak5555 - zdjęcie chlopak5555 17 paź 2012

Witam, posiadam łączny wyrok w zawieszeniu który mija za około 1rok. Popełniłem w okresie próby to samo przestepstwo z art. 286. Będę mieć okoł 3 sprawy w tym roku , w jednej sprawie prokurator namówił mnie na dobrowolne poddanie się karze czy podczas rozprawy można będzie to sprostować i zmienić ? Dobrowolne poddanie sie karze to zgoda na odwieszenie tej kary łącznej ? Czy jest wogóle jakaś szansa żeby naprawić wszystkie zaległości poszkodowanych i uniknąć zakładu karnego? Przyznam się że wszystkie oszustwa internetowe nie były na zasadzie że chciałem wyłudzić gotówkę tylko po prostu po krótkim czasie zwrócić ( czy fakt że jestem hazardzistą i działałem pod wpływem tych emocji może jakoś wpłynąć na cały tok spraw ) ? Czy w tej sprawie potrzebny mi będzie jakiś adwokat bo ja po prostu nie znam się na prawie i nie mam pojęcia jakie mam szanse i co mogę zrobić aby wybrnąć z całej sytuacji, czy na najbliższej rozprawie mogą poprosić sąd o adwokata z urzędu czy to musi być jaki,s wniosek i przed całą rozprawą? W nastepnym tygodniu mam pierwszą rozprawę.

Proszę o pomoc i podpowiedź czy mogę coś jeszcze zrobić czy już nie ma wyjścia bo chciłbym zacząć życie od nowa gdybym jakoś wybrnął z tych spraw.
Z góy dziękuję wszystkim za pomoc
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 17 paź 2012

Zgodę na skazanie bez przeprowadzenia rozprawy można cofnąć w każdej chwili aż do wydania wyroku. Dobrowolne poddaje się karze nie jest jednak zgodą na odwieszenie kary. Spowoduje to jednak szybsze zarządzenie wykonania kary - bo przypisanie Panu prawomocnym wyrokiem popełnienia czynu podobnego w okresie próby obliguje sąd do odwieszenia kary.

Obawiam się, że adwokat na tym etapie już Panu nie wiele pomoże. Odwieszenie kary jest bowiem nieuniknione. Teraz trzeba myśleć jak tu przekonać sąd do odroczenia wykonania kary i ewentualnie doprowadzić do wtórnego zawieszenia kary. I w tym jak najbardziej będzie potrzebny Panu dobry adwokat.
Odpowiedz

chlopak5555 - zdjęcie chlopak5555 18 paź 2012

na najblizszej rozprawie jesli się przyznam do czynu to sąd odwiesi mi odrazu wyrok i wtedy co mam robić czekać na uprawomocnienie tego czy jakos odwoływac sie czy pisać jakies pisma ? Proszę o pomoc co mam na tej rozprawie robic ? Bo składałem zeznania u prokuratora i sie przyznalem ale on skierował na rozprawe sądową bo mialem juz zawieszenie wiec nie wiem co teraz mam robic czy prosic na rozprawie sad o przyznanie adwokata czy po prostu potwierdzic te zeznania ze sie przyznalem i pozniej dopiero pisac jakies odwołania.
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 18 paź 2012

Nie - sąd od razu nie odwiesza wyroku - bo to dwa zupełnie odrębne postępowania. Najpierw sąd wyda wyrok. Po 7 dniach stanie się prawomocny. Informacja o tym zostanie przekazana do sekcji wykonawczej. Wtedy Sąd zarządzi posiedzenie w przedmiocie zarządzenia wykonania kary z tego wcześniejszego wyroku. Z racji popełnienia czynu podobnego w okresie próby sąd zarządzi obligatoryjnie wykonanie tej wcześniejszej kary. Postanowienie o tym ponownie musi się uprawomocnić (7 dni).

Z chwilą wydania postanowienia o odwieszeniu kary powinien Pan skontaktować się z adwokatem i rozmawiać o złożeniu wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności.
Odpowiedz

chlopak5555 - zdjęcie chlopak5555 19 paź 2012

Witam . Sąd mnie zaskoczył i dał mi wyrok 1 rok w zawieszeniu na 5 lat oraz dozór kuratora. Teraz pytanie jeśli mam jeszcze 2 sprawy które przestepstwo tego wtypu było dokonane przed tym osttanim to sąd będzie mógł odwiesić wszystkie wyroki czy będzie musiał połączyć kolejne 2 rozprawy i zarzadzic wyrok łączny ?
?
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 19 paź 2012

Sąd może odwiesić wszystkie wcześniejsze kary - jeśli to ostatnie przestępstwo popełnił Pan w okresie próby.
Odpowiedz

chlopak5555 - zdjęcie chlopak5555 20 paź 2012

osttanie przestepstwo ktore popełnilem to bylo to co teraz otrzymalem wyrok w zawieszeniu a a te inne przestepstwa ktore dopiero beda rozprawy byly dokonane przed okresem w ktorym dokonalem to ostatnie. Troche moze masło maslane napisalem ale ciezko to wytlulmaczyc dlatego chcialbym wiedziec czy sad moze zrobic laczny wyrok w zawieszeniu skoro za ostatnie przestepstwo otrzymalem zawieszenie
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 21 paź 2012

Ostatni wyrok nie będzie zarządzony do wykonania - chyba, że popełni Pan jeszcze jedno przestępstwo w okresie próby.
Natomiast te wcześniejsze wyroki mogą być zarządzone bo w okresie ich próby popełnił Pan to ostatnie przestępstwo.
Odpowiedz