Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie

staż, a zwolnienie lekarskie


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie
#1 stazystka
stazystka
 • Użytkownik
 • 3 postów

Napisano 15 listopad 2012 - 19:42

Witam,

Ponad miesiąc temu rozpoczęłam staż. Po miesiącu jednakże okazało się, że muszę udać się na zwolnienie lekarskie. Pierwsze tygodniowe wystawił mi lekarz rodzinny, kolejne 2-tygodniowe już specjalista. Podmiot organizujący staż zastanawia się, co zrobić w takiej sytuacji, jak to wygląda od strony "technicznej". Domyślam się, że chcieliby mnie wykluczyć z owego projektu. Pozwolę sobie tutaj przepisać cześć Umowy:

Stażysta zobowiązany jest do:
4. Uczestnictwa w co najmniej 80% stażu.

W całej umowie nie ma mowy nic o sytuacji związanej z chorobą. Na końcu jest jednakże wzmianka, iż "W sprawach nieregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy:
1. Kodeksu Pracy
2. Kodeksu Cywilnego,
3. Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r.- o promocji zatrudnienia i instutucjach rynku pracy
4. Postanowienia Regulaminu Uczestnictwa w Projekcie "Bla bla bla"."

Moje pytanie jest następujące: Czy organizator ma prawo rozwiązać ze mną umowę?(bo w wyniku zwolnienia nie "dobiję" do tych 80%), czy może te 80% tyczy się pracownika zdrowego? Czy może dni na zwolnieniu lekarskim liczą się jako uczestnictwo w stażu?
Bardzo proszę o pomoc.

Użytkownik stazystka edytował ten post 15 listopad 2012 - 19:43


#2 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19776 postów

Napisano 16 listopad 2012 - 20:52

Organizator ma prawo rozwiązać w takim wypadku umowę stażową. Zapis dotyczy obycia 80% szkolenia - bez względu na jakiekolwiek inne okoliczności.

#3 stazystka
stazystka
 • Użytkownik
 • 3 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 19:12

Witam ponownie, organizator umowy stażowej nie rozwiązał, ale tak jak powyżej wspominałam w umowie widnieje zapis o tym, że stażysta ma obowiązek odbyć 80% stażu. Staż ten z założenia ma trwać 3 miesiące, pierwszy miesiąc w pełni przechodziłam, drugi byłam na zwolnieniu lekarskim, teraz rozpoczął się trzeci-łatwo więc wyliczyć, że nawet jeśli nie opuszczę ani jednego dnia(co przy aktualnym stadium mojej przewlekłej choroby jest nie lada wyzwaniem) i tak "nie dobiję" do tych 80%. Moje pytanie jest następujące:co w takiej sytuacji? Czy po upłynięciu daty odbywania stażu zawartej w umowie stażowej organizator może mieć wobec mnie jakieś roszczenia? Czy może odmówić części wypłaty stypendium(np. za czas, kiedy byłam na zwolnieniu) lub zażądać wydłużenia stażu?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Użytkownik stazystka edytował ten post 03 grudzień 2012 - 19:15


#4 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19776 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:50

Trudno nam to oceniać - bo to raczej zakres umowy o zorganizowanie stażu (i tam zapewne trzeba poszukiwać odpowiedzi).

#5 stazystka
stazystka
 • Użytkownik
 • 3 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 18:01

Witam ponownie.
Dziś mnie poinformowano, iż "nie wiadomo co z moim stażem". Organizator stażu<nie mylić z firmą, w której takowy odbywam> stwierdził, iż instytucja "nad nimi" do dziś nie udzieliła im odpowiedzi, co w takiej sytuacji jak moja. Nadmienię, że zwolnienie już mi się skończyło, wróciłam na staż, a oni wciąż nie uzyskali odpowiedzi. Zapytam więc może w ten sposób: w sytuacji, w której jednostka decydująca zadecydowałaby, że banc przerywamy<np. ze względu na te 80%, których nie wyrobię>, to czy może przerwać z datą uwstecznioną<z dniem z przeszłości, kiedy liczba dni na zwolnieniu spowodowała niemożliwość wyrobienia wspomnianej "normy">, czy może przerwać tylko "na bieżąco"?
Przepraszam, że tak zapytuję, ale nawet spec od pp miał problem z udzieleniem mi odpowiedzi:-)

#6 Prawne.org
Prawne.org
 • Administrator
 • 19776 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 20:49

Z datą wsteczną - na pewno nie.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica