Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie
- - - - -

Uprowadzenie dziecka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie
#1 Mercoory
Mercoory
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 08:30


Moja żona uprowadziła synka z Danii.mieszkaliśmy tu razem od 6 lat, mieliśmy wspólne prawa rodzicielskie, ślub zawarty w Danii. Dziecko urodzone w Danii. Polskie obywatelstwa i meldunki w obu krajach. Ze względu na jej czyn duński urząd odebrał jej prawa rodzicielskie tymczasowo ja mam pełne a sprawa o opiekę i prawA rodzicielskie jest w duńskim sądzie. Podobnie założyłem sprawę o separacjè. Złożyłem też wniosek o wydanie dziecka na mocy konwencji Haskiej, ale sprawa nie została jeszcze skierowana do sądu. Żona jest u swojej mamy. Nie pozwala mi rozmawiać z synkiem mimo moich starań. Założyła tez w Polsce sprawę o rozwód i o ograniczenie mi praw rodzicielskich. Chciałbym się dowiedzieć w którym kraju sprawa będzie rozstrzygnięta. Ja założyłem ja pierwszy w Danii gdzie faktycznie było nasze życie . Z drugiej strony dziecko jest teraz z nią. Czy polski sąd naprawde może rozstrzygnąć ta sprawę?

#2 Dyżurny prawnik
Dyżurny prawnik
  • Prawnik
  • 1026 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 15:45

Jeśli po zawarciu związku małżeńskiego nie mieliście wspólnego zamieszkania na terenie Polski - to właściwy do rozpoznania tej sprawy jest sąd duński. Jeśli ma Pan duński wyrok odbierający jej władzę rodzicielską - proszę ten dokument przetłumaczyć przez tłumacza przysięgłego i wystąpić w Polsce do sądu z wnioskiem o odebranie dziecka. Może Pan również spróbować zwrócić się o pomoc w tym zakresie do polskiej policji - być może policja zmusi matkę do oddania dziecka.

Podobne problemy prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica