Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie
- - - - -

Zameldowanie we współwłasności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie
#1 Krisa
Krisa
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 12:43

Proszę o pomoc w następującej sprawie: córka jest jednym z 3 współwłaścicieli domu, jeden z nich chce się tam zameldować lub zameldować tam swoją córkę lub swoją żonę (które nie są współwłaścicielami) - zarówno współwłaściciel chcący zameldować się w rzeczonym domu jak i jego żona lub córka są aktualnie zameldowani w innych miejscach - czy do domu, który stanowi współwłasność 3 osób, może zameldować się jeden z nich bez zgody dwóch pozostałych? czy jeden z nich może zameldować w tym domu innych członków rodziny bez zgody właścicieli?. Lub pytanie podsumowujące czy do tego domu można zameldować kogokolwiek bez zgody chociażby jednego właściciela?

Pozdrawiam

#2 Prawne.org
Prawne.org
  • Administrator
  • 19776 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:18

Współwłaściciel może zameldować się w lokalu bez pytania pozostałych współwłaścicieli. Natomiast kwestia czy może on zameldować osoby obce jest dyskusyjna. Obecnie przeważa pogląd, że do zameldowania wystarczy zgodą któregokolwiek ze współwłaścicieli.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica