←  Prawo rodzinne i opiekuńcze

Forumprawnicze.info

»

zasiłek rodzinny z Niemiec

adriana - zdjęcie adriana 29 sie 2012

Witam serdecznie.
Proszę o radę-mój były małżonek mieszka na stałe w Niemczech (posiada również niemieckie obywatelstwo) i tam też pobiera "rodzinne" na naszego młodszego syna+4 lata wstecz od momentu złożenia stosownego wniosku do tamtejszego urzędu(wtedy jeszcze nasz starszy syn miał prawo do tych świadczeń).
nie jestem w stanie przekonac go by te pieniążki dokładał do wypłacanych mi alimentów-nadmienię tu,że były mąż jest osobą bardzo dobrze sytuowaną i te pieniądze w żaden sposób nie zubożyłyby go a dla nas byłyby bardzo przydatnym,comiesięcznym "zastrzykiem".
przechodząc do sedna...nie wiem gdzie mam się zwrócic z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego sporu i jaką formę powinno miec ewentualne pismo ,które powinnam złożyc.
Z góry dziękuję za pomoc

Adriana
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 29 sie 2012

Nie ma prawnych możliwości aby zmusić go do wydania zasiłku rodzinnego uzyskiwanego w Niemczech.
Odpowiedz

adriana - zdjęcie adriana 30 sie 2012

Bardzo dziękuję za odpowiedz.Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie-czy mogę w ogóle z takim roszczeniem wystąpic do sądu,czy to nie jest przypadkiem działanie na szkodę dziecka?

Adriana
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 30 sie 2012

Ale z jakim roszczeniem? Sąd nie ma możliwości zmuszenia go do wydania świadczenia do Pani rąk. Teoretycznie mogłaby Pani starać się o podwyższenie alimentów wskazując, że oprócz normalnych dochodów przeznacza tylko na własny cel otrzymywanie zasiłki rodzinne.
Odpowiedz

adriana - zdjęcie adriana 30 sie 2012

Ta ostatnia Pańska rada wydała mi się bardzo rozsądną byc.
bardzo dziękuję za poświęcony mi czas

Adriana
Odpowiedz