←  Prawa konsumenta

Forumprawnicze.info

»

Allegro! Pomocy!


Najlepsza porada prawna: Prawne.org 14 maj 2018 - 20:27

Nic - odpisać grzecznie, że towar został wysłany i że jedynie może dziwić postawa kupującego, który dopiero po tak znacznym czasie przypomniał sobie,... Przejdź do postu

AgaM29 - zdjęcie AgaM29 10 maj 2018

Witam. Proszę o informacje czy kupujący może domagać się zwrotu za niezrealizowane transakcje na koncie prowadzonym przez rodzica od jego dziecka??? Tzn matka mojego chłopaka miała konto na allegro (obecnie jest zawieszone) i pewien użytkownik chce aby to mój chłopak, który właśnie rozwija sprzedaż oddał mu pieniądze. Allegro nie ustosunkowuje się do tego, twierdząc, że ma się on dogadać z tym człowiekiem. Dodam jeszcze że sprawa dotyczy aukcji sprzed 4 lat i obawiamy się że zostaniemy oszukani bo kupujący nie przedstawia dowodów, że niby te aukcje nie doszły do skutku. Do tego grozi mu w mailu że allegro zablokuje mu konto. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 10 maj 2018

Od strony prawnej nie tyle ma znaczenie, kto jest właścicielem konta na Allegro, lecz to, kto był faktycznym sprzedawcą. Chłopak - pomimo upływu czasu - winien chyba wiedzieć czy faktycznie dostarczył sprzedaną rzecz czy tylko wziął pieniądze. Jeśli tylko wziął pieniądze, a towaru nie wydał to upływ 4-lat nie ma znaczenia, bo roszczenie kupującego o zwrot ceny nie uległo przedawnieniu - nie mówiąc już o tym, że takie zachowanie może być również przestępstwem. 

 

No chyba, że spór dotyczy rękojmi za sprzedaną rzecz (zapłaconą, dostarczoną - której jakość kwestionuje kupujący). 

Odpowiedz

AgaM29 - zdjęcie AgaM29 11 maj 2018

Wszystkie zakupione przedmioty zostały dostarczone do kupującego, mój chłopak nie prowadzi ewidencji wysłanych rzeczy tym bardziej że minęły 4 lata i teraz nie ma jak udowodnić że towar został wysłany. Kupujący też nie przedstawia dowodów na to że tych rzeczy nie otrzymał a podaje tylko numery aukcji, co i tak nam nic to nie daje. Zastanawia nas tylko to że przez okres 4 lat nikt nie zgłaszał jakichś problemów. Dzisiaj jeszcze ja otrzymałam maila że niby z mojego konta na allegro też został oszukany co jest ewidentną bzdurą. I co teraz mamy robić? Proszę o pomoc

Odpowiedz

Najlepsza porada prawna: Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 14 maj 2018

Nic - odpisać grzecznie, że towar został wysłany i że jedynie może dziwić postawa kupującego, który dopiero po tak znacznym czasie przypomniał sobie, że nie otrzymał paczki. I proszę nie reagować na dalsze zaczepki.

Odpowiedz