←  Prawo spadkowe

Forumprawnicze.info

»

czy muszę się zrzekać po śmierci babci?

anna2209 - zdjęcie anna2209 23 maj 2014

Babcia zmarła (a jej mąż umarł kilkanaście lat temy )i pozostwiła dużo niespłaconych długów i kredytów w banku . Mój tata czyli jeden z synów babci zrzekł się spadku . Babcia miał 2 synów i jedną córkę .Mój tata czyli jeden z synów zrzekł się spadku , Drugi syn i córka przyjują spadek . Czy ja i moje rodzeństwo jako wnuczkowie babci mamy się zrzec spadku ? jeśli tak to ile mamy na to czasu .

Odpowiedz

Eliza 4102 - zdjęcie Eliza 4102 24 maj 2014

W przypadku odrzucenia spadku, do dziedziczenia powołani zostają zstępni odrzucającego spadek np. wnuki spadkodawcy, ewentualnie kolejne osoby zgodnie z zasadami dotyczącymi dziedziczenia ustawowego

-jak nie odrzucą spadku to będą dziedziczyć długi.Termin złożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku dla  Was biegnie od dnia, w którym spadek odrzucił Wasz tato.

Drugi syn i córka  spadek mogą przyjąć lub odrzucić?

Odpowiedz

anna2209 - zdjęcie anna2209 24 maj 2014

Babcia zmarła (a jej mąż umarł kilkanaście lat temy )i pozostwiła dużo niespłaconych długów i kredytów w banku . Mój tata czyli jeden z synów babci zrzekł się spadku . Babcia miał 2 synów i jedną córkę .Mój tata czyli jeden z synów zrzekł się spadku , Drugi syn i córka przyjują spadek .

Ile miesięcy jest od zrzekniecia się mojego taty ?

Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 25 maj 2014

6 miesięcy - od dnia kiedy dowie się Pani o tym, że ojciec odrzucił spadek. 

Odpowiedz