←  Prawo podatkowe

Forumprawnicze.info

»

działalność gospodarcza - usługi interneto...

AndrzejWi - zdjęcie AndrzejWi 16 cze 2017

Witam Państwa bardzo serdecznie !  :D

 

Od września roku 2016 pracuje wraz z programistami nad projektem internetowym a dokładnie serwisem www. Firmy które chciałyby się znaleźć na stronie będą uiszczać miesięcznie pewną kwotę pieniędzy podpisując wcześniej subskrybcję na dany okres czasu ( w dużym skrótcie) - coś na zasadzie booking.com tylko że w innej dziedzinie. Jeżeli chodzi o prawo przyznam się, że jestem kompletnie zielony w tym temacie, dlatego postanawiam skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Prosiłbym o wyrozumiałość bo od razu przyznaje się że jestem głupkiem jeżeli chodzi o prawo. 
Mam pare pytań odnośnie formy prowadzenia działalności gospodarczej ( jaka powinna być? czy sp. z o.o - firma w początkowym stadium działania będzie generowała koszty dopiero po 5-6 miesiącach według naszych analiz zacznie zarabiać a zainwestowane pieniądze się zwrócą) Nie wiem od czego zacząć tak aby to miało ręce i nogi. 

Serdecznie Pozdrawiam ;)  

Odpowiedz

wolfmat - zdjęcie wolfmat 17 cze 2017

Możecie wybrać sp. Zoo bo jest wygodna, choć kosztowna w założeniu, niemniej dosyć bezpieczna.

Możecie też na początek założyć po prostu jednoosobowe działalności i spółkę cywilna - ale jeśli macie duże i ambitne plany to może być bezcelowe, bo potem i tak przyjdzie czas ze będziecie chcieli przeskoczyć na sp zoo.

To o czym musicie pomyśleć to przede wszystkim regulamin do waszego serwisu - w tym zakresie regulamin dla obiektów (idąc tokiem booking, bo nie wiem o jaką branże dokładnie chodzi wam) oraz regulamin dla korzystających :)
Odpowiedz