←  Prawo cywilne

Forumprawnicze.info

»

Autor

Uzyskaj bezpłatną poradę prawną Informacje o dokumencie

  • Wysłano: 10 mar 2015 14:41
  • Uaktualniono: 12 sie 2015 18:49
  • Rozmiar pliku: 90,08 KB
  • Wyświetleń: 1592726
  • Pobrań: 4125

Pobierz Lex Superior - odpowiedź na wezwanie do zapłaty za film Podrywacze

* * * * * 11 głosów
Lex Superior copyright trolling podrywacze wezwanie do zapłatyWzór odpowiedzi na wezwanie do zapłaty od Lex Superior za pobranie filmu Podrywacze.

Podsumowanie najistotniejszych informacji:
1. W tym temacie macie do pobrania dwie wersje odpowiedzi:
a) plik o nazwie Lex Superior - odpowiedz v.1.0.doc
b) plik o nazwie odp_wezwanie Lex Superior v 2.0.pdf
Pierwszy wzór wykorzystujecie w przypadku otrzymania wezwania podpisanego przez prezesa zarządu Lex Superior - Jacka Kwiatkowskiego.
Drugi wzór wykorzystujecie w razie otrzymania pisma podpisanego przez Radcę Prawnego Magdalenę Baraniecką działającą w imieniu Lex Superior.

2. postępowanie w sprawie 1Ds 1180/14 na które powołuje się Lex Superior zostało prawomocnie umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa. Oznacza to, że organy ścigania nie dopatrzyły się w zachowania żadnej z osób, których dane przekazał Lex Superior czynu zabronionego. Nie ma więc obecnie powodów, aby martwić się, że policja podejmie działania zmierzające do przeszukania mieszkania czy zabezpieczenia komputera. Również informacje zawarte w wezwaniu o skierowaniu nowego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przeciwko konkretnej osobie jest nieścisłe. W praktyce nie ma powodów do tego, aby prokurator miał ponownie inaczej ocenić ten sam materiał dowodowy. W uzasadnieniu postanowienia o podjęciu na nowo lub wznowieniu umorzonego postępowania należy wskazać okoliczności stanowiące podstawę jego wydania. W piśmiennictwie wskazuje się, ze takim warunkiem jest istnienie podstawy faktycznej, a więc takich uwarunkowań, które umożliwią stwierdzenie znamion przestępstwa, wykrycie sprawcy

3. Czy trzeba odpowiadać na wezwanie?
Decyzję każdy powinien podjąć samodzielnie. Prawnego obowiązku udzielenia odpowiedzi nie ma. Nie ma przepisów, które wskazywałby, że brak odpowiedzi stanowi milczące przyznanie się. Natomiast my stoimy na stanowisku, że skoro ktoś Wam zarzuca kradzież, to nie milczymy, tylko głośno protestujemy.

4. Ile razy wobec tego należałoby odpowiadać? Wiemy, że rekordziści otrzymali 3 pisma. Naszym zdaniem należałoby odpowiedzieć raz. Na kolejne pisma - de facto bardzo zbliżone w treści do poprzednich - nie ma potrzeby ponownie odpowiadać.

5. Odpowiedź należy wysłać listem poleconym. Kopie pisma wraz z dowodem nadania zatrzymać dla celów dowodowych.

6. Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony tym wezwaniem - może złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Postępowanie to toczy się w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku pod sygnaturą VI Ds 74/15.
7. Szczegółową analizę prawną wezwania adresowanego przez pełnomocnika - Radcę Prawnego, wskazującego na odpowiedzialność właściciela łącza internetowego na zasadzie art. 422 kc - za bliżej nieokreślone pomocnictwo do rozpowszechnienia pliku znajdziecie tutaj:
http://forumprawnicz...ądzenia-szkody/
Komentarze

Pegzi, 10 mar 2015 18:50

Witam, a czy pismo mogłoby wyglądać następująco że to ja kieruje do nich odpowiedź, a nie mój adwokat, pisane "w swoim imieniu". I wysłane do nich drogą meilową.

Prawne.org, 10 mar 2015 19:50

Jak najbardziej można to pismo kierować bezpośrednio od siebie - a nie przez pełnomocnika. 

apollo, 14 mar 2015 17:11

Jest tu jakiś prawnik, który mógłby to im wysłać w moim imieniu?  A dokładniej w imieniu mojej matki bo na nią jest wezwanie. Prosiłbym też o przesłanie wzoru pełnomocnictwa. I czy to prawda że decyzja o umorzeniu sprawy została uprawomocniona? Strona olsztyńskiej komendy nie działa.

 

Mój adres e-mail: piotr.apon@gmail.com 

Prawne.org, 14 mar 2015 17:16

Jest tu jakiś prawnik, który mógłby to im wysłać w moim imieniu?  A dokładniej w imieniu mojej matki bo na nią jest wezwanie. Prosiłbym też o przesłanie wzoru pełnomocnictwa. I czy to prawda że decyzja o umorzeniu sprawy została uprawomocniona? Strona olsztyńskiej komendy nie działa.

 

Mój adres e-mail: piotr.apon@gmail.com 

Z poziomu głównej strony serwisu ma Pan odnośnik - System indywidualnej pomocy prawnej - http://forumprawnicz...d-prawnych-f26/ Tam może Pan zlecić taką usługę prawnikowi. Wyceni usługę i się z Panem skontaktuje. 

mariozdr, 19 mar 2015 15:19

W piśmie są wykropkowane dane właściciela serwisu Podrywacze.pl  .  Gdzie znaleźć dane właścicieli , bo chcę to uzupełnić  - na stronie podrywacze.pl ?  Na tej stronie jest owszem  informacja , że właścicielem serwisu jest firma z Olsztyna natomiast  nic nie ma o firmie z siedzibą w Nikozji. Z . Na stronie podrywacze.pl jest też informacja o przeniesieniu praw autorskich na polu eksploatacji korzystania z sieci Bit Torrent na Lex superior.    

Prawne.org, 19 mar 2015 15:30

Dane firmy w Nikozji sprawdzi Pan po whois właściciela domeny podrywacze. 

Dopisek o przeniesieniu praw na Lex Superior pojawił się niedawno. Łatwo to sprawdzić np. web-archiver. 

http://web.archive.o...ml?verified_age

zapisku brak

Mikoo, 25 mar 2015 17:27

Plik jest uszkodzony, to moja wina czy coś tutaj jest nie tak? 

Prawne.org, 25 mar 2015 18:20

Plik jest uszkodzony, to moja wina czy coś tutaj jest nie tak? 

Plik działa - przed chwilą sprawdzałem. 

xtreme2007, 07 kwi 2015 21:50

Witam,

 

Bardzo, bardzo dziękuję za to pismo.

 

Pytania:

 

1. Czy pismo mogę wysłać jako "ja" a nie pelnomocnik?

2. Czy pismo napewno będzie skutkować "umorzeniem?" sprawy? W piśmie jest informacja, iż jeśli w ciągu 7 dni nie zapłacę 750 zł opłata ta wyniesie drugie tyle czyli 1500 zł. Czy więc śmiało mogę nie płacic i wysłać jutro w/w pismo?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof.

Prawne.org, 08 kwi 2015 11:29

Pismo można wysłać we własnym imieniu - nie ma przymusu działania przez pełnomocnika. 

Można w piśmie dodać, że wzywacie do złożenia oświadczenia o cofnięciu wezwania. Oczywiście wysyłając pismo proszę nie płacić żadnej kwoty. 


Wzory pozwów, którymi możesz być zainteresowany...Inne polecane wzory pozwów

użytkowników aktywnych (w ciągu ostatnich 3 minut)

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


Bing (1), Googlebot-Mobile (1)