←  Prawo cywilne

Forumprawnicze.info

»

Autor

Uzyskaj bezpłatną poradę prawną Informacje o dokumencie

  • Wysłano: 10 mar 2015 14:41
  • Uaktualniono: 12 sie 2015 18:49
  • Rozmiar pliku: 90,08 KB
  • Wyświetleń: 1595404
  • Pobrań: 4125

Pobierz Lex Superior - odpowiedź na wezwanie do zapłaty za film Podrywacze

* * * * * 11 głosów
Lex Superior copyright trolling podrywacze wezwanie do zapłatyWzór odpowiedzi na wezwanie do zapłaty od Lex Superior za pobranie filmu Podrywacze.

Podsumowanie najistotniejszych informacji:
1. W tym temacie macie do pobrania dwie wersje odpowiedzi:
a) plik o nazwie Lex Superior - odpowiedz v.1.0.doc
b) plik o nazwie odp_wezwanie Lex Superior v 2.0.pdf
Pierwszy wzór wykorzystujecie w przypadku otrzymania wezwania podpisanego przez prezesa zarządu Lex Superior - Jacka Kwiatkowskiego.
Drugi wzór wykorzystujecie w razie otrzymania pisma podpisanego przez Radcę Prawnego Magdalenę Baraniecką działającą w imieniu Lex Superior.

2. postępowanie w sprawie 1Ds 1180/14 na które powołuje się Lex Superior zostało prawomocnie umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa. Oznacza to, że organy ścigania nie dopatrzyły się w zachowania żadnej z osób, których dane przekazał Lex Superior czynu zabronionego. Nie ma więc obecnie powodów, aby martwić się, że policja podejmie działania zmierzające do przeszukania mieszkania czy zabezpieczenia komputera. Również informacje zawarte w wezwaniu o skierowaniu nowego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przeciwko konkretnej osobie jest nieścisłe. W praktyce nie ma powodów do tego, aby prokurator miał ponownie inaczej ocenić ten sam materiał dowodowy. W uzasadnieniu postanowienia o podjęciu na nowo lub wznowieniu umorzonego postępowania należy wskazać okoliczności stanowiące podstawę jego wydania. W piśmiennictwie wskazuje się, ze takim warunkiem jest istnienie podstawy faktycznej, a więc takich uwarunkowań, które umożliwią stwierdzenie znamion przestępstwa, wykrycie sprawcy

3. Czy trzeba odpowiadać na wezwanie?
Decyzję każdy powinien podjąć samodzielnie. Prawnego obowiązku udzielenia odpowiedzi nie ma. Nie ma przepisów, które wskazywałby, że brak odpowiedzi stanowi milczące przyznanie się. Natomiast my stoimy na stanowisku, że skoro ktoś Wam zarzuca kradzież, to nie milczymy, tylko głośno protestujemy.

4. Ile razy wobec tego należałoby odpowiadać? Wiemy, że rekordziści otrzymali 3 pisma. Naszym zdaniem należałoby odpowiedzieć raz. Na kolejne pisma - de facto bardzo zbliżone w treści do poprzednich - nie ma potrzeby ponownie odpowiadać.

5. Odpowiedź należy wysłać listem poleconym. Kopie pisma wraz z dowodem nadania zatrzymać dla celów dowodowych.

6. Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony tym wezwaniem - może złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Postępowanie to toczy się w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku pod sygnaturą VI Ds 74/15.
7. Szczegółową analizę prawną wezwania adresowanego przez pełnomocnika - Radcę Prawnego, wskazującego na odpowiedzialność właściciela łącza internetowego na zasadzie art. 422 kc - za bliżej nieokreślone pomocnictwo do rozpowszechnienia pliku znajdziecie tutaj:
http://forumprawnicz...ądzenia-szkody/
Komentarze

John, 01 gru 2015 21:29

Policja twierdzi, że zapłacił co piąty to i tak parę milionów wyłudzili!

Sebenicz, 01 gru 2015 21:35

Dzwonili do was na komórkę czy telefon stacjonarny?

Arek, 01 gru 2015 21:35

Ale źródelko wysycha... w każdym razie tymi kolejnymi próbami wyłudzenia kasy ośmieszają się bo chyba tylko głupiec ma nadzieję na zarobek od kogoś kto 3 razy odmówił zapłaty pomimo "OSTATECZNYCH WEZWAŃ" :-) i szuka kontaktu po raz czwarty...

Arek, 01 gru 2015 21:37

Do mnie na stacjonarny.

John, 01 gru 2015 21:42

Na stacjonarny dzwonili bo numer zapewne dostali razem z IP komputera od Orange!

byq, 02 gru 2015 07:29

Czyli co 3 tygodnie temu straszyli w tv pismem, że zaczynają do sądów składać pozwy a tu wychodzi na to żadnych pozwów nie ma a za to wydzwaniać zaczynają z kolejnymi straszeniami??

pytajnik, 02 gru 2015 12:41

Czy z artykułu http://di.com.pl/wzy...ejrzanymi-53877 wynika, że prokuratura, lub UOKiK nie są w stanie nic zrobić z przypadkiem LS? Czy może, że tu chodzi o czas, ktory wydłuża wszystko, co dział na korzyść LS?

Sebenicz, 02 gru 2015 12:52

Jak przeczytałem ten artykuł to śmiechłem. Ten kraj jest totalnym burdelem i rajem dla wszelkiej maści oszustów.

Firma oskarża osoby o coś, co nawet nie zostało sprawdzone a tym bardziej udowodnione, ponadto pisma to jeden, wielki bełkot i stek bzdur pomieszanych z kłamstwami i wychodzi na to, że WSZYSTKO JEST ZGODNE Z PRAWEM.

Nie wiem od czego jest Policja, Prokuratura i cała szajka tych pierdzi stołków, którzy są (CHYBA (?)) po to, aby bronić obywateli przed taką zarazą jak LS.

Nadgob, 02 gru 2015 15:01

Można "śmiechłać", ale ten cały zamęt sprzyja Lex Superior i oni o tym dobrze wiedzą. Czas sobie płynie, a oni dalej robią swoje.
A sprawa jest oczywista:
za kłamstwa - ukarać, za oszustwa - ukarać, za oszczerstwa - ukarać, za zastraszanie - ukarać, za szantaże - ukarać, za próby wyłudzenia - ukarać, za grożenie - ukarać, za wprowadzanie w błąd - ukarać, za bezprawne wykorzystywanie danych osobowych - ukarać, itp.
Tylko, czy to ukaranie kiedykolwiek nastąpi?

Jezus, 02 gru 2015 15:43

Jak do kogoś zadzwonią to spytajcie się czemu używają danych osobowych, które skradli z z prokuratury. Możecie powiedzieć że nigdy nie mieliście komputera i czy też powinniście w takim razie zapłacić?:) I najlepiej to nagrać dyktafonem:)


Wzory pozwów, którymi możesz być zainteresowany...Inne polecane wzory pozwów

użytkowników aktywnych (w ciągu ostatnich 2 minut)

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


Googlebot-Mobile (1)