←  Prawo cywilne

Forumprawnicze.info

»

Autor

Uzyskaj bezpłatną poradę prawną Informacje o dokumencie

  • Wysłano: 10 lis 2015 19:58
  • Uaktualniono: 10 lis 2015 20:42
  • Rozmiar pliku: 57,68 KB
  • Wyświetleń: 3203
  • Pobrań: 43

Pobierz Uchylenie się od skutków prawnych odpłatnej umowy w portalu ogłoszeniowym

- - - - -
afisz24 umowa uchylenie umowy błąd podstępWzór oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia złożonego pod wpływem błędu (podstępu) w płatnym serwisie ogłoszeniowym.

Informacje prawne:

Wzór oświadczenia dotyczy sytuacji ukrywania w regulaminach portali internetowych informacji o odpłatności świadczenia usług. Problem ten był opisywany m.in. przez Dziennik Internautów: http://di.com.pl/uwa...ja-usluge-53708

Wiele tego typu portali liczy na to, że przedsiębiorca, który nie dochował należytej staranności przy zapoznaniu się z treścią regulaminu serwisu w wyniku rejestracji w serwisie zawrze wielomiesięczną umowę na odpłatne świadczenie usług elektronicznych. Orzecznictwo sądów opowiedziało się jednak za tym, że samo zarejestrowanie się w serwisie nie może świadczyć o zawartej umowie o świadczenie usług.
Wypełnienie formularza rejestracyjnego zamieszczonego na portalu internetowym stanowi wyłącznie potwierdzenie otrzymania przez osobę dokonującą rejestracji oferty złożonej w postaci elektronicznej (nie jest równoznaczne z przyjęciem oferty). Dla wywołania takiego skutku koniecznym jest bowiem nadto złożenie przez rejestrującego się oświadczenia woli o przyjęciu oferty.

We wzorze oświadczenia użytkownik uchyla się od skutków prawnych umowy zawartej pod wpływem błędu, a z ostrożności wskazuje również, że nie doszło do zawarcia ważnej umowy wobec braku woli zawarcia odpłatnej umowy o świadczenie usług.
Komentarze


Wzory pozwów, którymi możesz być zainteresowany...Inne polecane wzory pozwów

użytkowników aktywnych (w ciągu ostatnich 2 minut)

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


Bing (1)