←  Prawo karne wykonawcze

Forumprawnicze.info

»

Jak szybko Sąd prześle odpis wyroku Staros...


Najlepsza porada prawna: pasjonat 26 wrzesień 2016 - 20:19

1) Niezwłocznie z urzędu po uprawomocnieniu się orzeczenia i bez wniosku stron;

 

2. Wniosek o uzasadnienie wyroku prawomocnego co... Przejdź do postu

askblast - zdjęcie askblast 10 lip 2016

Wobec mojej osoby w dniu 06.07.2016 r. zapadł prawomocny wyrok w sprawie o wykroczenie.

Mam kilka pytań:

 

 

1) Jak szybko Sad prześle Starostwu Powiatowemu prawomocny Wyrok w sprawie o wykroczenie (zatrzymanie prawa jazdy) w celu sporządzenia skierowania na badania? Czy trzeba o to wnioskować czy przekazanie następuje z Urzędu?

2) Czy ewentualny mój wniosek o Uzasadnienie Wyroku wstrzymuje procedurę wysłania prawomocnego Wyroku do Starostwa do momentu sporządzenia powyższego i dostarczenia wnioskującemu. Czy nie ma to wpływu na ten proces?

3) W jakiej formie i maksymalnie do kiedy muszę opłacić zasądzoną przez Sąd kare grzywny. Czy ewentualny wniosek o Uzasadnienie Wyroku wstrzymuje proces opłaty zasądzonej grzywny np. do dnia otrzymania Uzasadnienia?

 

Dziękuję za udzielone odpowiedzi

 

Tomek

Odpowiedz

Najlepsza porada prawna: pasjonat - zdjęcie pasjonat 26 wrz 2016

1) Niezwłocznie z urzędu po uprawomocnieniu się orzeczenia i bez wniosku stron;

 

2. Wniosek o uzasadnienie wyroku prawomocnego co do zasady nie wstrzymuje procedury. Oczywiście można mówić o nieznacznym opóźnieniu przekazania akt wydziałowi wykonawczemu z uwagi, że sędziowie dysponują aktami aby sporządzić uzasadnienie wyroku.

 

3. Sąd wzywa do zapłaty grzywny w terminie do 30 dni- w tym terminie ma Pan prawo składać wniosek o umorzenie czy też rozłożenie grzywny na raty (względnie zamianę na prace społeczne). Wniosek o uzasadnienie wyroku może nieznacznie opóźnić przekazanie akt sprawy wydziałowi wykonawczemu z uwagi, że sędziowie dysponują aktami aby sporządzić uzasadnienie wyroku.

Odpowiedz