←  Prawo karne

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Jazda po spożyciu alkoholu

JacekKRUL iksde - zdjęcie JacekKRUL iksde 09 paź 2019

Witam. Spowodowalem kolizje i podczas badania alkomatem alkosensor IV pokazalo mi 0.08mg w wydychanym powietrzu, odrazu zrobiono mi badanie innym alkomatem drager6820 i pokazalo 0.1mg po 15 min kolejne badanie i pokazalo 0.09, 3 pomiaru juz mi nie wykonano. Zlozylem zeznania i zabrano mi prawo jazdy. Jaka kara mnie czeka, czy mam szanse sie wybronic i nie poniesc konsekwencji. Dodam ze mam prawo jazdy 2 lata.
Z tego co sie dowiedzialem od producenta margines bledu alkomatu wynosi 1.7% od mierzonego wyniku co daje mi 0.017 czyli po zaokragleniu 0.02. Co jest równo znaczne z tym ze podczas 1 badania zakres zawartosci alkoholu w wydychanym powietrzy moglby wynosic 0.08/0.1/0.12mg/l a przy drugim badaniu 0.07/0.09/0.11. A ze nie bylo wykonane badanie krwi to według prawa dowody nie jasne powinny byc rozpatrzone na korzysc poszkodowanego i sprawa powinna byc umorzona? Czy za takie wykroczenie bede widniał w KRK jako osoba karana i czy poinformuja mojego pracodawce pracuje w instytucji panstwowej(wojsku).Ewentualnie jake konsekwencje moga mnie czekac jesli moja teoria nie bylaby rozpatrzona na moja korzyść.
Chelae jest on-line Raportuj zły post Edytuj / usuń wiadomość Odpowiedź z cytowaniem Multi- cytowanie tej wiadomości Szybka odpowiedź do tej wiadomości
Odpowiedz