←  Wykroczenia i prawo drogowe

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

kolizja pojazdów włączających sie do ruchu

Karolinaa1505 - zdjęcie Karolinaa1505 07 cze 2018

Witam,
dziś doszło do zdarzenia, w którym doszło do kolizji mojego pojazdu osobowego, którym wyjeżdżałam z posesji oraz pojazdu budowlanego -wywrotki, która stała przeciwnie do obowiązującego ruchu drogowego ( na prawym pasie), na osiedlu domków jednorodzinnych.
W momencie kiedy wyjeżdżałam z posesji pojazd budowlany nie był w ruchu, a ja aby wyjechać musiałam kilkukrotnie próbować się złamać, ponieważ drogę wyjazdową miałam zablokowaną przez pojazd budowlany aby wyjechać swobodnie, kiedy rozpoczynałam manewr z pojazdu był zsypywany gruz. Przy 3 próbie złamania, kiedy nawet nie zdążyłam wrzucić wstecznego zauważyłam, że facet wywrotką rusza i nie podejmowałam żadnych czynności samochodem- mój samochód stał na luzie, po czym poczułam uderzenie. Po wezwaniu policji ta stwierdziła, że wina była moja , ponieważ to ja wyjeżdżałam z posesji i to ja włączałam się do ruchu, chociaż mój samochód stał już na drodze (tylnymi kołami)- uszkodzony został tylny zderzak pod światłem oraz lewe nadkole mojego samochodu, jeśli chodzi o samochód budowlany- został jedynie ślad mojego lakieru na oponie.
 

Odpowiedz

Karolinaa1505 - zdjęcie Karolinaa1505 07 cze 2018

CD:

Nie przyjęłam mandatu, sprawa będzie w sądzie. Dodam, ze policjant z góry był nastawiony do mnie negatywnie, prawdopodobnie przez to,
 że  jestem osobą młodą, dodatkowo nałożył na mnie mandat, po czym gdy ja powiedziałam , ze na budynku obok jest kamera i można wszystko sprawdzić
 powiedział: " tak? aha to my to sprawdzimy", niewiele później zauważyłam sąsiadkę, na której domu jest owa kamera i sama poprosiłam ją o udostępnienie nagrania.
 Panowie policjanci poszli sprawdzić nagranie, które rzekomo nie mogło się wgrać. Trzeźwość nie została sprawdzona. Jakie mam szanse, żeby wygrać rozprawę?
 Bardzo proszę o pomoc i dziękuje.
 

Odpowiedz

Takisobiektoś - zdjęcie Takisobiektoś 07 cze 2018

Policja miała rację.Wina leży po Pani stronie.Lepiej szybko biec na komisariat i przyjąć mandat.Potem koszty będą o wiele większe.

Odpowiedz

Karolinaa1505 - zdjęcie Karolinaa1505 08 cze 2018

Policja miała rację.Wina leży po Pani stronie.Lepiej szybko biec na komisariat i przyjąć mandat.Potem koszty będą o wiele większe.

Dlaczego, skoro w momencie uderzenia mój pojazd był zatrzymany? A nie wyjechałam owemu Panu, ponieważ kiedy ja wykonywałam manewr, jego pojazd nie był w ruchy? 

Odpowiedz