←  Prawo rodzinne i opiekuńcze

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Kredyt hipoteczny w CHF a podział majątku.

darek83 - zdjęcie darek83 16 maj 2019

Jestem po rozwodzie z żoną bez orzekania o winie.

Jedynie co pozostało wspólne to mieszkanie na kredyt w CHF. I tu niestety sprawa się komplikuje.

Obecnie kredytu pozostało ok. 200 tys CHF . Natomiast wartość mieszkania rynkowa to 600 tyś zł.

Czyli pozostaje na minusie ok 170 tyś zł! Dodam, że zarówno ja i była żona nie mieszkamy w nim. Przez jakiś czas było wynajmowane … niestety teraz stoi puste. Po licznych próbach „dogadania się” otrzymałem informację, że kategorycznie nie zgadza się na sprzedaż mieszkania. Póki co to spłacamy raty po połowie. Jednak kredytu pozostało jeszcze do spłaty prawie 20 lat.

Mam pytanie czy ktoś z Państwa spotkał się z podobną sytuacją ? Co mogę zrobić aby pozbyć się kredytu i odzyskać zdolności kredytowe. Czy pozostaje mi spłacać kredyt aż wyjdę na zero czyli spłacić jeszcze 170 tyś i wystąpić o podział majątku ? Co robić ?

 

Odpowiedz

unikori - zdjęcie unikori 21 maj 2019

Myślę, że w tej sprawie najlepiej skontaktować się z prawnikiem aby nie było niedomówień.Taka sytuacja wydaje się być poważna dla Pana majątku, dlatego porada specjalisty to najlepsze co może Pan zrobić. Z mojej strony mogę jedynie polecić https://www.msz-kancelaria.pl/ tych Państwa, którzy pomogili mi przy rozwodzie. Tak na prawdę zajęli się wszystkim, że nie musiałem się martwić o nic.

Odpowiedz