←  Prawa konsumenta

Forumprawnicze.info

»

Kurs językowy The Point - Kraków

Hanka987 - zdjęcie Hanka987 21 mar 2019

Witam. Od 29 stycznia tego roku związana jestem umową ze szkołą językową The point, której celem jest nauczanie języków przez internet, tj. rozmowy na skype czy przez telefon. Zasady szkoły są takie: Uczeń otrzymuje po podpisaniu i wpłaceniu pieniędzy na konto (w moim przypadku 266,07 zł miesięcznie) materiały z tematami, które opracowuje, a następnie mailem umawia sie ze szkołą na dany termin. Lekcja odbywa sie przez skype, gdzie lektor sprawdza kilka zadań i ewentualnie je poprawia..
Moim problemem jest fakt, iż odstąpienie od umowy można złożyć do 14 dni bez podania przyczyny. Z racji tego, że sam dostęp do kursu otrzymałam 23 dni po dniu podpisania umowy (umowa podpisana 29 stycznia, a dostęp dostałam 20 lutego), więc ten czas 14-tu dni już dawno minął. Przez to też nie miałam możliwości nawet sprawdzić czy kurs wygląda tak jak opisywał to akwizytor i czy dam temu radę.
Moje pytanie jest następujące, czy przez to, że za późno wysłali dane i nie miałam dostępu do kursu w trakcie tych 14-tu dni mogę zerwać umowę? I co z kosztami? Czy cokolwiek dostanę zwrócone? Lub co gorsza, będę musiała płacić dalsze raty?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Odpowiedz