←  Wykroczenia i prawo drogowe

Forumprawnicze.info

»

nie wydanie prawa jazdy, rower i alkohol

Siudym - zdjęcie Siudym 08 Dec 2012

witam, około 2 miesiace temu zostalem zatrzymany na rowerze pod wplywem alkoholu. Bylem w trakcie wyrabiania prawa jazdy. Następnie dostalem list z policji i skierowania na badania lekarskie do WOMP. 23.11 zdałem prawo jazdy i pan z wydzialu powiedzial mi że dopoki nie zrobie badan w WOMP dopoty prawo jazdy nie zostanie mi wydane.
Pyt 1. Ktoś się orientuję na czym te badania mogą polegac?? Pani z ktora rozmawialem z WOMPu kazała mi przyniesc ze soba badania ggtp i zaswiadczenie od lekarza rodzinego o moich chorobach z ostatnich 5 lat.
Pyt.2 Czy maja prawo mi blokować nie wydawanie tych PJ ?? W wydziale byłem 2 razy i niewiem czy oni sami byli pewni tego co mówią. Nawet orientowalem się i dokaldnie jest napisane

Art. 91. Prawo jazdy nie może być wydane osobie:
  • u której w wyniku badania lekarskiego stwierdzono aktywną formę uzależnienia od alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;
  • w stosunku do której orzeczony został - prawomocnym wyrokiem sądu, orzeczeniem kolegium do spraw wykroczeń lub orzeczeniem innego organu uprawnionego do orzekania w sprawach o wykroczenia w trybie dyscyplinarnym - zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - w okresie obowiązywania tego zakazu.
Gdzie u mnie takiego stwierdzenia jeszcze nie ma, i na 99% nie będzie. Niewiem czy przez nich jest to źle interpretowane czy przezemnie- dlatego się wolę spytac :)

Pyt.3 Będe mial sprawe w sadzie w zwiazku z zatrzymaniem na rowerze. Mialem 0.64 mg/l i nie moge powiedziec ze "zwiedzalem" drugi pas. Jest dużo sytuacji lagodzacych m.in nigdy nie byłem karany, jestem osoba mloda,mam 18 lat i w tym roku pisze maturę, nocna pora jazdy, przejechany maly odcinek drogi. Zastanawiam się czy składac pismo o warunkowe umorzenie sprawy? Moze ktos juz mial podobna sytuację. Ze swojej strony chcialbym się poddac okresie proby na np rok, zakaz rowerowy na 1-2 lata, i datek w wysokosci 1000zł.
Proszę o odpowiedzi, pozdrawiam
Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 08 Dec 2012

1. na czym te badania polegają proszę posłuchać tutaj:
2. Tak - mają prawo. Owe badanie nie ma bowiem nic wspólnego z ewentualnym środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, a jest badaniem w celu ustalenia czy stan Pana zdrowia nie jest przeszkodą do kierowania pojazdami.
3. co do warunkowego umorzenia postępowania to moje zdanie Pan już zna.
Odpowiedz