←  Prawo rodzinne i opiekuńcze

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Niewypełnianie postanowień planu wychowawc...

Chustomama - zdjęcie Chustomama 12 kwi 2019

Witam,

Chciałabym się dowiedziec, jakie konsekwencje mogą wynikać z nieprzestrzegania postanowień planu wychowawczego, ale na korzyść dla dziecka czyli spędzanie z ojcem więcej czasu, niż w owym planie jest ustalone.
Wyjaśnię szerzej: zdarza się, że proszę ojca dziecka o odwiezienie go później, na drugi dzień do przedszkola itp. Nie robię tego nigdy bez uprzedzenia, tylko zawsze minimum dwa tygodnie wcześniej pytam. Ojciec zarzuca mi że jestem nieodpowiedzialna i nie wypelniam postanowień planu, jednocześnie zakładając sprawę w sądzie o ukaranie mnie za sytuacje kiedy syn nie chciał do niego pojechać, w związku z czym miał ograniczony kontakt (bunt syna trwał 2 miesiace).
Sprawa w toku, teraz święta za pasem, poprosiłam żeby zmienić ustalenia i aby syn całe święta spędził z nim lub ze mną, ponieważ chciałam z rodziną wyjechać do naszego drugiego domu, a mój stan (ciaza) nie pozwala na podróże w tę i z powrotem. Syn zadecydował że spędzi święta z ojcem i problemy się zaczęły jak poprosiłam o odwiezienie we wtorek rano do przedszkola, zamiast tak jak w planie w poniedziałek o 18. Nie rozumiem problemu bo bo normalnie odwozi go w poniedziałki do przedszkola 🤷‍♀️

Może trochę zagmatwanie pisze, ale proszę o wyczerpującą odpowiedź.
Użytkownik Chustomama edytował ten post 12 kwiecień 2019 - 00:30
Odpowiedz

Chustomama - zdjęcie Chustomama 12 kwi 2019

Czy otrzymam odpowiedź na pytanie?
Odpowiedz