←  Prawo administracyjne

Forumprawnicze.info

»

Opłata za aneks do umowy najmu garażu

Krzysiek T. - zdjęcie Krzysiek T. 06 mar 2018

Witam, nie znalazłem odpowiedniego tematu na forum więc postaram się szybko przedstawić moją wątpliwość.
Jestem najemcą garażu indywidualnego na czas nieokreślony, za który płacę miesięczny czynsz zgodnie z umową.
W związku ze zmianą regulaminu najmu garaży indywidualnych Agencja Mienia rozwiązała stare umowy najmu i oczywiście przygotowała nowe na okres 1-go roku.

Moje pytanie dotyczy konkretnego zdania (przytoczę tu część, aby łatwiej było zrozumieć sens)
- czy wytłuszczony zapis - który wprowadza opłatę za przedłużenie umowy najmu o kolejny rok (a w rzeczywistości będący 13-stym czynszem) nie wzbudza też Waszych wątpliwości co do jej zgodności z prawem?
"Okres obowiązywania umowy może zostać przedłużony na kolejny okres jednego roku na mocy aneksu zawartego pomiędzy stronami
w ostatnim miesiącu obowiązywania umowy. W przypadku sporządzeniu aneksu, o którym mowa w zdaniu poprzednim, Najemca zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Wynajmującego dodatkowej opłaty w wysokości równowartości miesięcznego czynszu najmu za ostatni pełny miesiąc obowiązywania Umowy"

Wszystkim zainteresowanym tematem, i za opidziękuję - tym bardziej jeśli ktoś naświetli czy takie praktyki są dozwolone.

Pozdrawiam.

 

Odpowiedz

Takisobiektoś - zdjęcie Takisobiektoś 07 mar 2018

Mowa o aneksie .Nowa umowa nim nie jest i nigdy nie będzie.To oczywiste.Zatem punkt dotyczący opłaty za niego nie ma tu zastosowania.

Odpowiedz