←  Prawo karne

Forumprawnicze.info

»

Opinia sądowo-medyczna w sprawie zaniedbań...

Samael - zdjęcie Samael 19 gru 2018

Przez kilka ostatnich lat, odbijałem się od drzwi GIFu, URPL NFZ, Inspekcji Sanitarnej oraz polskiej filii koncernu Fresenius-Kabi. Chodziło o dane z fizyko-chemii dotyczących stabilności fizyko-chemicznej witamin w mieszaninach żywieniowych. Nie uzyskałem dokładnych informacji na temat leku w żadnej z instytucji, a koncern farmaceutyczny żądał ode mnie np. numerów seryjnych leku - ostatecznie uzyskałem w  Niemczech bardzo "skąpe" informacje na temat danych czynników. Nie przydały się one w prokuraturze zupełnie - m.in dlatego że prokuratura zażądała tłumaczenia ode mnie, a ja go nie wykonałem ponieważ dane były skąpe.

W okresie ostatnich dwóch miesięcy uzyskałem dane dotyczące leku, preparat jest złożony z kilu leków które można stosować w różnych konfiguracjach. Badania wydał mi m.in koncern Baxter który w Niemczech ma w dystrybucji lek Soluvit N który w Polsce jest w ofercie Fresenius-Kabi.

Mam zwykłe tłumaczenie jednak... dane są szokujące! SZOKUJĄCE! Problem był powszechnie znany w środowisku, koncern zresztą informuje że w niektórych sytuacjach - gdy pacjent jest żywiony przez kilka tygodni wyłącznie pozajelitowo wymagana jest regularna kontrola poziomu witamin w organizmie i ewentualna dodatkowa suplementacja domięśniowo. Jednym słowem, dokumenty które uzyskałem w Niemczech i Brazylii potwierdzają moje zarzuty.

Czy można jakoś zmusić polską filie koncernu by wydała polskie wersje tych dokumentów? Zakładam że dane producenta są wiarygodne, natomiast biegli powołani przez prokuraturę uznali że nie ma dowodu na to że dane czynniki mają negatywny wpływ na TPN.... ale jednocześnie GIF zmusił koncern Fresenius-Kabi do zmiany konstrukcji worka TPN. Ja nie jestem wstanie pokryć tłumaczeń bo jest to kilkadziesiąt stron przeliczeniowych tekstu specjalistycznego medycyna, farmacja, chemia i fizyka w jednym.

Odpowiedz

Prawnik24 - zdjęcie Prawnik24 21 gru 2018

Szanowny Panie, jest to z pewnością tajemnica przedsiębiorstwa, jednak istnieją sposoby uzyskania nawet takich poufnych danych - zgodnie z prawem. Więcej pomocy uzyska Pan w www.prawnikonline24.pl

Odpowiedz

Samael - zdjęcie Samael 30 gru 2018

Ale ja już dane mam tylko że część po angielsku a część po niemiecku. Mam zwykłe tłumaczenia i z nich wynika że dane są istotne i wywróciły by postępowanie "do góry nogami". Z tłumaczeń wynika że czynniki miały wpływ i to cholernie negatywny!

Odpowiedz