←  Off-topic

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Postanowienie noworoczne - oszczędzanie

Patiut84 - zdjęcie Patiut84 03 sty 2019

Witam,
postanowiłem założyć ten wątek, ponieważ wydaje mi się, że wiele osób ma problem z umiejętnym oszczędzaniem i gospodarowaniem swoimi pieniędzmi.  Podjąłem decyzję, że idę na studia prawnicze, ale to się wiąże z wynajmem mieszkania, więc zastanawiam się na kredytem studenckim a to z kolei znów mnie trapi, bo to znowóż jakiś dług będzie to spłacania. 
Czy macie jakieś sposoby na oszczędzanie, na odkładanie pieniędzy? Jak napisałem, moim postanowieniem noworocznym jest umiejętne oszczędzanie, jednak zupełnie nie mam w tym doświadczenia, stąd też chciałem zapytać was o radę.

Odpowiedz

Alineczka99 - zdjęcie Alineczka99 04 sty 2019

Ja co prawda mam w miarę stały dochód, ale co chcę odłożyć jakies pieniądze to okazuje się, że znów wydałam więcej niż mi się wydawało, i tak co miesiąc...

to chyba jest nawyk? Wydaje mi się, że może gdybym jakiś dziennik prowadziła to miałabym lepsza kontrolę?

Szukałam na necie jakiś porad, znalazłam info, że są takie szkolenia prowadzone, też na necie i właśnie jeden z nich chcę obejrzeć, będzie na żywo 10 stycznia, daję linka:
https://www.youtube....ser/krukwroclaw  , mam nadzieję, że dowiem się czegoś mądrego, będzie, zdaje się,  o zmienianiu nawyków finansowych więc brzmi jak coś dla mnie :P
Odpowiedz