←  Prawo cywilne

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

pozew o stalking i zniesławienie pseudofirmy

Antek Drozdz - zdjęcie Antek Drozdz 24 lip 2019

Witam, 
jakieś 2-3 miesiące temu 1szy raz zacząłem szukać mieszkania na wynajem i trafiłem na pseudoagencję, która miała fajne i tanie oferty. Nie wiedziałem jeszcze, że to oszuści i nic od nich nie dostanę. Na facebook umieszczają tanie oferty, którymi kuszą klientów. Pisząc do nich zapewniali, że mieszkanie jest ciągle aktualne, ale żeby dali kontakt do właściciela potrzebna była jednorazowa opłata 300zł. Byłem głupi i im zapłaciłem, nawet bez żadnej umowy (przelew online). Jak się okazało te oferty były dawno nieaktualne albo nie istniały w ogóle.
 
Po 2 miesiącach próby wynajęcia czegoś z ich pomocą miałem wykonanych wiele telefonów, ale żadne ogłoszenie nie było aktualne. Pisałem też emaile ( które były podane jako do właścicieli tych mieszkań), ale one w rzeczywistości nie istniały). Dostałem ok. 12 automatycznych odpowiedzi, że taki emial w ogóle nie istnieje.
 
Założyłem na facebook fanpage ostrzegający ludzi przed tą firmą. Opisałem, jak mnie naciagnęli, dałem screeny nieistniejących emaili oraz podałem link do ich strony internetowej. Zgłaszałem też ich konta na portalach z ogłoszeniami. Były na bieżąco usuwane.
 
Dzisiaj zauważyłem, że 19 czerwca wysłali mi email o treści:
 
W związku ze stalkingiem i zamieszczaniem wpisów zniesławiających na temat firmy Rea Estate Finder i portalu ofertywarszawa.eu przedsądownie wsywam do ich natcyhmiastowego usunięcia. Każdy dzień strat związane z wpisami Pana z antyreklamą które naruszają dobra osobiste i doprowadzając do pomówień oraz negatywnego wyobrażenia osób trzecich będzie policzone odpowiednie odszkodowanie o co będziemy się ubiegać z adwokatami radcami prawnymi i mecenasem. Jak i również poniesie Pan konsekwencje związane z wynagrodzeniem pośredników jak i za sprawę Sądową. Upomnienie jest ostateczne i jeżeli wpisy będą dalej widnieć na facebooku i innych portalach 24 czerwca sprawa zostaje założona w Sądzie Cywilnym.
 
wiec ten termin już minął i bardzo możliwe, że założyli mi sprawę. Na pewno jest wielu poszkodowanych. Mam kontakt z 2-3 poszkodowanymi, wiec nie jestem sam. W google da sie znaleźć posty od poszkodowanych z 2008 roku. Co polecacie? Jak oceniacie moje szanse?
Odpowiedz

niceman8 - zdjęcie niceman8 18 paź 2019

Jeżeli uważa Pan, że został Pan oszukany sugeruję złożyć zawiadomienie w Prokuraturze. 

Proszę poczytać w Internecie na temat czynu z art. 286 kodeksu karnego. Znajdzie Pan również wzory stosownego powiadomienia o przestępstwie.

W związku z postępowaniem karnym prawdopodobne jest, że wspomniany podmiot odstąpi od roszczenia wobec Pana.

Odpowiedz