←  Prawo pracy

Forumprawnicze.info

»

Pracodawca a urlop "na gębę"

pracownik12 - zdjęcie pracownik12 04 maj 2019

Witam. Mam taki problem, że mój obecny pracodawca z dniem 31.07 zamyka działalność. Moj urlop przypadał na przełom lipca i sierpnia. Pracodawca twierdzi, że muszę mu podpisać wniosek urlopowy na okres tych 14 dni, ale wczesniej niz oficjalnie go zaczynam, zeby mógł się zamknąć w lipcu, a resztę urlopu tzn w sierpniu będę miała "na gębę" z nowym pracodawcą (będę podpisywała się, że jestem w pracy, a będę na urlopie). Wiem, ze to jest bezprawne i nie powinnam się na to zgadzać. Pytanie: jak to się przedstawia u nowego pracodawcy? Czy jeśli mam zaplanowany urlop mój pracodawca, mimo że zamyka działalność może dogadać się z nowym kierownikiem, że urlopy przechodzą? Przygotowuję się na rozmowę z kierownikiem i chcę wiedzieć jak to wygląda od strony prawnej? Bo zawsze jest słowo przeciwko słowu i tylko mówi, że "tak poradził mi mój radca". Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedz

jaga - zdjęcie jaga 05 maj 2019

 

Czy jeśli mam zaplanowany urlop mój pracodawca, mimo że zamyka działalność może dogadać się z nowym kierownikiem, że urlopy przechodzą?

Urlop nie przechodzi na nowego pracodawce , nalezy wykorzystać lub pracodawca (obecny) wypłaci ekwiwalent jezeli nie zostanie wykorzystany 

Nastepny pracodawca wcale nie musi wyrazić zgody na Twój termin urlopu 

Odpowiedz