←  Wykroczenia i prawo drogowe

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Problem z sąsiadami. Policja nic nie robi

DoMiNaToR - zdjęcie DoMiNaToR 06 mar 2018

Mam problem z sąsiadami. Dzień i noc są głośno, krzyczą, halasują, policja jest wzywana praktycznie codziennie i nic nie robią. Kompletnie nic. Interwencje ograniczają się do przyjazdu, rozmowy z sąsiadami i odjeżdżają. Ci, uważając, że są nietykalni, dalej uprzykrzają życie mieszkańcom kamienicy. Właściciel kamienicy to ich kolega, razem siedzieli w więzieniu.

Co możemy w takiej sytuacji zrobić? Dzisiaj były 3 radiowozy jednocześnie, 6 policjantów i kompletnie nic nie zrobili bo cytując Panią Policjant "to nie jest policjanci i policjantki". Nasza policja nic nie robi. Co możemy zrobić? Błagam o pomoc
Odpowiedz

adw. Łukasz Nysztal - zdjęcie adw. Łukasz Nysztal 06 mar 2018

Przy kolejnym zakłócaniu ciszy - ponownie wezwać policję. Jeśli i tym razem policja nie ukarze ich mandatem - złożyć skargę do komendanta policji.

Można również złożyć pisemne formalne zawiadomienie o popełnieniu przez tych mieszkańców wykroczenia. Wówczas tego pod dywan nie zamiotą - będą musieli rozpatrzyć jego zasadność i poinformować o sposobie zakończenia tej sprawy. 

Odpowiedz

DoMiNaToR - zdjęcie DoMiNaToR 06 mar 2018

Mandaty dostają i dalej jest to samo. Non stop krzyki, trzaskanie drzwiami... Dzisiaj całą noc tak było, jestem po nieprzespanej nocy. Przyjechało sześciu policjantów i nic nie zrobili. To po co oni są? Po co wzywać policje, która po przyjeździe nic nie robi. Tyle mieli interwencji (za każdym razem ten sam powód), a jeszcze ani razu nie zabrali ich do aresztu. A podobno można każdego zamknąć na 48h...
Odpowiedz