←  Prawo administracyjne

Forumprawnicze.info

»

Przedawnienie kary administracyjnej - czy...

Li_Cho - zdjęcie Li_Cho 17 lis 2018

Dzień dobry.

 

Ponad 5 lat temu doszło do nałożenia na mnie kary administracyjnej. Ostatni wyrok w sprawie mojej apelacji odnośnie tej kary datowany jest na styczeń 2017 r. Czy wobec tego minął już 5-letni okres przedawnienia kary zgodnie z Art. 189g. KPA (§ 3. Administracyjna kara pieniężna nie podlega egzekucji, jeżeli upłynęło pięć lat od dnia, w którym kara powinna być wykonana.)? Czy wobec tej sprawy doszło do przerwania biegu przedawnienia w związku z apelacją i będą liczyć się inne przepisy z zakresu Art. 189 j., h. i g. kpa?

Jeśli zachodzi jedynie Art. 189g. KPA § 3., to czy w celu przerwania egzekucji należy składać powództwo przeciwegzekucyjne?

 

Bardzo dziękuję za przeanalizowanie mojej sprawy.

Odpowiedz

Takisobiektoś - zdjęcie Takisobiektoś 21 lis 2018

Jeżeli prowadzona jest egzekucja,nie ma mowy o przedawnieniu.

Odpowiedz

Li_Cho - zdjęcie Li_Cho 21 lis 2018

W jakim sensie nie ma mowy o przedawnieniu? Tzn. 5 lat liczy się od apelacji?

Odpowiedz

Takisobiektoś - zdjęcie Takisobiektoś 21 lis 2018

W trakcie prowadzenia egzekucji termin przedawnienia nie biegnie.Najprościej mówiąc.Nawet, gdyby z jakiegoś powodu egzekucję umorzono,będzie biec (termin 5 letni) od nowa.

Odpowiedz