←  Prawo spadkowe

Forumprawnicze.info

»

Przeniesienie tyt. własności ziemi na syna

Kasia62 - zdjęcie Kasia62 31 sie 2018

Dzień dobry,

 

Na wstępie chcę zaznaczyć, że moja wiedza na temat prawa jest mierna. Chcę zasięgnąć porady w sprawie przeniesienia tytuły własności gospodarstwa rolnego na syna. Obydwoje mieszkamy w mieście do chwili obecnej ziemia ta była wydzierżawiana. Umowa dzierżawy się skończyła i nie jest przedłużona. Ze względu na sprawy osobiste chciałbym przepisać tytuł własności na syna, czy jest to możliwe? Obydwoje nie jesteśmy po szkole rolniczej.

 

Za każdą udzieloną pomoc z góry dziękuję.

 
Odpowiedz

Bartosz1 - zdjęcie Bartosz1 24 wrz 2018

Weszły jakieś zmiany w tej sprawie. Prawo dziedziczenia musi być potwierdzone w testamencie albo notarialnie. Brak takiej dokumentacji może spowodować utratę majątku na rzecz państwa.  

Odpowiedz

darex - zdjęcie darex 24 wrz 2018

Mysle, ze najlepiej zapytac notariusz. On jest w stanie udzielic takich informacji

Odpowiedz

Kasia62 - zdjęcie Kasia62 28 paź 2018

Dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą. Nie wiem czy użytkownik darex pisząc "zapytać notariusz" miał na myśli użytkownika tego forum czy ogólnie o zapytanie się notariusza. Na tym forum nie znalazłam użytkownika o tym niku.

 

Dziękuję również za odpowiedź użytkownikowi Bartosz1. Jeżeli sam akt notarialny / testament wyjaśnia te kwestie to nie mam się o co martwić. Nie jestem jednak pewna czy po ostatnich zmianach można przepisać ziemię rolną na syna który nie jest rolnikiem (nie ma również wykształcenia rolniczego). Nie jestem pewna ale podobno ostatnie zmiany prawne spowodowały brak możliwość przepisu oraz sprzedaży ziemi rolnej osobie nie będącej rolnikiem (z wyjątkiem Kościoła). Może mylę się w tej kwestii i źle interpretuje to co donoszą media.

Odpowiedz