←  Prawo karne

Forumprawnicze.info

»

Przestępstwo z art. 286 KK jako ścigane z...

Alicja15 - zdjęcie Alicja15 20 paź 2018

Bardzo proszę o informację w mojej sprawie.

Otóż - o czym niejednokrotnie w różnych tematach pisałam na tutejszym forum - Prokurator w 2015r. pokierował przeciwko mnie do Sądu akt oskarżenia z art. 286 KK, pod pozorem wyłudzenia przeze mnie pożyczki od firmy Profi Credit. Przy czym Prokurator ten zarówno w treści aktu oskarżenia, jak i w treści innych pism procesowych, przedstawił totalne bzdury, nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym, ani też z bogatym materiałem dowodowym, przedstawionym przeze mnie podczas postępowania przygotowawczego, które Prokurator oddalił.

Gdy złożyłam skargę na tego Prokuratora, który zdecydowanie bezpodstawnie i przekłamując rzeczywistą treść przedstawionych przeze mnie dowodów złożył do Sądu akt oskarżenia, w odpowiedzi na moją skargę ten Prokurator został usprawiedliwiony, że po prostu Prokurator był zobowiązany był do (cyt,): "wniesienia i popierania oskarżenia o czyn ścigany z urzędu, a do takich należy przestępstwo z art. 286 par. 1 KK".

Natomiast gdy złożyłam do tej samej Prokuratury zawiadomienie między innymi o popełnieniu wobec mnie przez Profi Credit przestępstwa z art. 286 KK, to absolutnie nie przeprowadzono sprawy, lecz tę sprawę z mojego zawiadomienia przeciwko Profi początkowo oddalono, a później dwa razy umorzono. I teraz moje pytania:

1) na czym dokładnie polegało, wg stanu na na grudzień 2015r., postępowanie z urzędu zw. z art. 286 KK? co po prostu miał prawo z urzędu robić Prokurator i Policja?

2) czy mam rację twierdząc, że mimo, iż art. 286 KK jest przestępstwem ściganym z urzędu, to że jednak Prokurator nie miał i obecnie, po złożeniu przeciwko mnie do Sądu aktu oskarżenia, nie ma prawa wymyślać dowolnych i zdecydowanie sprzecznych z dowodami i ze stanem faktycznym zarzutów?

3) zastanawiam się też, dlaczego mimo, że art. 286 KK jest ścigany z urzędu, to przeciwko mnie został pokierowany akt oskarżenia, a przeciwko firmie Profi Credit nie został on pokierowany? to tak, jakby jednak ta w.w konieczność wniesienia i popierania oskarżenia jednak nie była normą dotyczącą wszystkich pokrzywdzonych.

Będę wdzięczna za łopatologiczne wyjaśnienie mi, na czym na poszczególnych etapach - od postępowania przygotowawczego poczynając - polega ściganie z urzędu czynu z art. 286 KK.

Dodam, że moją sprawą zainteresowała się telewizja, która zaproponowała mi ujawnienie medialnie mojej sprawy, w tym działania wobec mnie Profi Creditu oraz Prokuratora i jego przyjaciela, w więc sędziego.

Odpowiedz