←  Prawo pracy

Forumprawnicze.info

»

Przywrócenie do pracy i zwrot poborów

WarTad - zdjęcie WarTad 21 gru 2018

Witam.
9 kwietnia decyzją dyrektora zostałem dyscyplinarnie zwolniony z pracy. 11 października prawomicnym wyrokiem sądu decyzja dyrektora została uchylona. I teraz dyrektor wydał decyzję o przywróceniu mnie do pracy od 11 paździwrnika i od tego dnia mam mieć wyrównaną pensję. A co z okresem od 9 kwietnia do 11 października? Dlaczego dyrektor nie chce mi zwrócić utraconych zarobków od 9 kwietnia? Proszę o pomoc i jakąś podstawę prawną bym mógł się na nią powołać przy odwołaniu.
Odpowiedz

jaga - zdjęcie jaga 30 gru 2018

 

Dlaczego dyrektor nie chce mi zwrócić utraconych zarobków od 9 kwietnia?

Dlatego że wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy powinno być zasądzone przez sad , a nie wypłacone na podstawie  żądania pracownika

Teraz należy , wystąpić do sądu z pozwem o wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy.

postanowienie SN z 18 stycznia 2012 r., sygn. akt II PZ 38/11).

Odpowiedz

WarTad - zdjęcie WarTad 02 sty 2019

Ok. A dlaczego 11 października jest dniem przywrócenua do pracy a nie 9 kwietnia? Skoro jest wyrok prawomocny uchylający zwolnienie dyscyplinarne to co z okresem 9 kwietnia 10 października? Coz ZUS za ten okres?
Odpowiedz

Prawnik24 - zdjęcie Prawnik24 03 sty 2019

Jeżeli sąd wskazał taką datę, powinen odwołać się Pan od wyroku - i wskazać jako prawidłową 9 kwietnia. Dopóki sąd tego nie zrobi, pracodawca jest związany datą wskazaną w wyroku. Więcej pomocy znajdzie Pan na

§4

3. W treści postów nie wolno użytkownikom zamieszczać linków do zewnętrznych stron www - jeśli nie dotyczy to prowadzonej dyskusji, a zwłaszcza reklamować usług lub oferować odpłatnie pomoc prawną.

Odpowiedz

WarTad - zdjęcie WarTad 03 sty 2019

No właśnie sąd nie wskazał żadnej daty. Tylko uchylił zwolnienie dyscyplinarne bez wskazywania żadnej daty.
Odpowiedz

jaga - zdjęcie jaga 06 sty 2019

to co z okresem 9 kwietnia 10 października?

 

Odp.masz w # 2 

Odpowiedz