←  Prawo podatkowe

Forumprawnicze.info

»

Rozliczenie PŁATNYCH typów bukmacherskich.

code_design - zdjęcie code_design 07 sie 2017

Witam.
W Internecie nie widzę żadnych informacji, a więc mam do Was pytanie.
Jako osoba bez JDG, jak wyglądałoby moje rozliczanie się z podawania klientom np. na prywatnej grupie na fb, za opłatą miesięczną, typów bukmacherskich? Bo działa wiele takich grup, mało z nich ma np. działalność gospodarczą - więc jak się rozliczać z tego legalnie?
Czy jest możliwość rozliczania tego w PIT? Możecie podpowiedzieć na jakiej podstawie? Czy trzeba założyć JDG aby było to zgodne z prawem? Od razu? Czy na początek mając np 20 osób można rozliczyć się w PIT? Powiedzmy zaczynam, chcę zobaczyć czy w ogóle to mi się uda, więc JDG odpada. Tak więc jak ma się to z prawem?
Podawane byłyby typy na zamkniętej grupie np. na FB albo na stronie www po zalogowaniu - gdzie co miesiąc ktoś płaciłby np. 50 zł za dostęp do tego. Jak to ugryźć od strony prawnej? :(
Pozdrawiam!

Odpowiedz

kawalGnoja - zdjęcie kawalGnoja 14 paź 2017

Jeżeli nie pracujesz nigdzie to możesz zarobić rocznie określoną kwotę (regularnie zmienianą, ale zazwyczaj jest to kilka tys zł), od której nie musisz płacić podatku.

Jeżeli podejmujesz jakąś pracę to zapewne przekroczyłeś tę kwotę. Zatem w tej sytuacji musisz założyć JDG, lub podpisywać umowy cywilne z rachunkiem, od których odprowadzasz podatek do urzędu skarbowego.

Odpowiedz