←  Prawa konsumenta

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Salon sukien ślubnych nie wywiązuje się z...


Najlepsza porada prawna: adw. Łukasz Nysztal 18 luty 2018 - 15:16

Przede wszystkim proszę się udać na rozmowę do salonu. W rozmowie powołać się na zawarty punkt w umowie. Jeśli nadal będą się upierać, że ma Pani ode... Przejdź do postu

Annaabc - zdjęcie Annaabc 16 lut 2018

Witam,
Mam taką mało przyjemną sprawę.
w wakacje 2017 roku wplaciłam zadatek na suknie ślubną podpisując przy tym umowę, w której był zawarty punkt, że salon zobowiązuje się do przechowania sukni ślubnej aż do dnia wesela. W tym miesiącu stawiłam się na przymiarki. Pani, która mnie przyjęła była bardzo niemiła. Owa Pani zebrała wymiary. Doplacilam pozostałą kwotę. Miałam się z Panią umówić na następną przymiarkę telefonicznie. Zadzwoniłam do Pani i poinformowałam jaki termin będzie dla mnie dogodny i że sukienka, zgodnie z punktem zawartym w umowie, nie zostanie teraz przeze mnie odebrana, tylko dopiero przed weselem. Odpowiedź Pani bardzo mnie zdenerwowała. Oświadczyła, że będą mieli remont w salonie i muszę odebrać sukienkę na najbliższej przymiarce. Na co ja, że umowa stanowi inaczej i że nie mam zamiaru teraz odbierać sukienki, po drugie przeprowadzam się i jest to dla mnie kłopot . Pani na to, że mam sobie zawieźć suknie do "babci, cioci, wujka" i, że mam się przygotować na odbiór sukienki, koniec,kropka.
Nie jestem osobą konfliltową i gdyby Pani zwróciła się do mnie uprzejmie mogłabym zrozumieć jej sytuację. Całą jednak rozmowa i zachowanie ów Pani ( chyba właścicielki) było tak niemiłe, że chciałabym odstąpić od umowy. Czy przez niedotrzymanie przez salon tego jednego punktu Mam do tego prawo? Mam też wątpliwości, obawiam się, że Pani może zróbić mi na złość i zrobić coś z sukienka ( nawet jeśli zostanie ona w salonie), sprawa ta może się ciągnąć dlugi czas i pieniądze odzyskam bardzo późno, nie zdążę kupić drugiej sukienki..
Będę wdzięczna za radę.
Odpowiedz

Najlepsza porada prawna: adw. Łukasz Nysztal - zdjęcie adw. Łukasz Nysztal 18 lut 2018

Przede wszystkim proszę się udać na rozmowę do salonu. W rozmowie powołać się na zawarty punkt w umowie. Jeśli nadal będą się upierać, że ma Pani odebrać suknię to są dwa wyjścia:

- odebrać i następnie dochodzić od salonu obniżenia ceny (wykazując, że nie wywiązali się w całości z umowy)

- odmówić odbioru sukni i czekać na dalszy rozwój wypadków.

W drugim wypadku jest oczywiście ryzyko, że coś może pójść nie po Pani myśli. Zwłaszcza jeśli cena została już w całości uiszczona to zdecydowanie bardziej namawiałbym na pierwsze rozwiązanie. 

Odpowiedz

Annaabc - zdjęcie Annaabc 18 lut 2018

dziękuję bardzo za odpowiedź
Odpowiedz