←  Prawo rodzinne i opiekuńcze

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

ust

Viggen - zdjęcie Viggen 11 lip 2019

Witam.
Spotykałem się z kobietą która była w trakcie rozwodu.
W tym czasie zaszła w ciążę, lecz na wskutek spraw które wyszły w trakcie naszego związku rozstaliśmy się
Urodziła nam sie córeczka która z uwagi na niespełniony okres 300 dni od rozwodu została przysposobiona byłemu już mężowi.
Matka córki ogranicza kontakty z dzieckiem uzależniając spotkania z dzieckiem od jej humoru, odwołuje spotkania wczesniej ustalone, zmieniła ustalone przez nas imie córki i szantażuje mnie spotkaniami z dzieckiem byśmy znów byli razem. 
1. Jaki wniosek powinienem złożyć do sądu rodzinnego tak aby ustalić czy jestem faktycznie biologicznym ojcem dziecka (pozew o ustalenie ojcostwa czy inny)?

2. Czy można uregulować kontakty podczas jednej rozprawy?
3. Ona nalega bym płacił jej alimenty ja zaś proszę o listę rzeczy do zakupu (dziecko ma zaledwie miesiąc) kupując wszelkie potrzebne rzeczy na dziecko. Jak sąd rozpatruje takie sprawy? 
4. Sprawa zaprzeczenia ojcostwa przez jej byłego męża jest w toku. Czy mogę złożyć pozew już teraz czy mam czekać na zakończenie tej sprawy?
Proszę o rady z Waszego doświadczenia jakie kroki powinienem zrobić by wszystko poszło w dobrą stronę, tak aby dziecko miało najbardziej jak to możliwe pełną rodzinę mimo tego że rodzice już nie są razem.
Dziekuję.

Odpowiedz