←  Prawo pracy

Forumprawnicze.info

»

Wynagrodenie na chorobowym

Michalina Kotyla - zdjęcie Michalina Kotyla 17 maj 2019

Dzień dobry,

 

nie wiem gdzie o to zapytać, więc zapytam tutaj - czy jeżeli przebywałam na zwolnieniu lekarskim cały kwiecień ( z wyłączeniem weekendów, które normalnie mam wolne, zwolnienia były wystawiane od poniedziałku do piątku i na każdej poniedizałkowej kontroli miałam przedłużenie, więc w weekendy nie byłam na zwolnieniu) to otrzymuję tylko wynagrodzenie chorobowe za dni na które mam wystawione zwolnienie? Dostałam 50% moejj normalnej pensji i coś mi tutaj nie pasuje... Poniżej moje pytanie w formie wyliczeń

 

kwiecień 2019 - 21 dni roboczych, we wszstkie dni zwolnienie lekarskie

 

według pracodawcy pownnam otrzymać 21/30*80%*podstawa (Dało mi to ok. 53% moich normalnych przychodów) - w tym wypadku wygląda że mając zwolnienie lekarskie od razu na pełny miesiąc nie byłabym stratna, bo otrzymałabym 80% podstawy?

 

czy wynagrodzenie nie powinno być wypłacone jako 9*100%*podstawa (mimo iż to dni wolne od pracy, ale nie objęte zwolnieniem)+ 21/30*20%*podstawa? 

 

Z góry dzięuję za pomoc i pozdrawaim

 

Odpowiedz

Jowita - zdjęcie Jowita 20 maj 2019

Miesięczny zasiłek chorobowy wynosi 100% podstawy wymiaru zasiłku, jeżeli niezdolność do pracy lub niemożność wykonywania pracy:

  • -przypada w okresie ciąży,
  • -powstała wskutek poddania się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, tkanek i narządów oraz zabiegowi pobrania komórek, tkanek i narządów,
  • -powstała wskutek wypadku w drodze do pracy lub z pracy.

 

Zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy zasiłkowej. Zasiłek chorobowy przysługuje za każdy dzień niezdolności do pracy nie wyłączając dni wolnych od pracy. W Pani przypadku zwolnienie chorobowe nie obejmowało dni wolnych od pracy.

Odpowiedz