←  Prawo rodzinne i opiekuńcze

Forumprawnicze.info

»

Wyprowadzka Alimenty Praca

grzechu123 - zdjęcie grzechu123 03 paź 2018

Witam, mam pewien problem. Jestem uczniem 4 technikum, pracuję udzielając korepetycji oraz dorabiam jako kelner, oczywiście nie mam stałej umowy o prace. Moi rodzice są rozwiedzeni, mój ojciec daje mojej mamie 800zł alimentów. Czy jeśli wyprowadzę się do mieszkania babci które nie jest zamieszkane (jestem w stanie finansowo się utrzymać korki+kelner+alimenty), jest możliwość, że mój ojciec może przestać płacić alimenty? Chciałbym również dodać, że po technikum, zamierzam iść na studia dzienne. Czy jeśli będę mieszkał samemu udzielał korków i dorabiał jako kelner nie będzie problemów odnośnie alimentów? :huh:

Odpowiedz

Marlenak - zdjęcie Marlenak 04 paź 2018

Problemy mogą być zawsze..

Alimenty są na zaspokojenie usprawiedliwionych potrzeby dziecka, które nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać

Teraz na Twoje utrzymanie ojciec płaci 800 zł i to teoretycznie wystarcza na Twoje utrzymanie w jednym gospodarstwie razem z mamą.

DO utrzymywania swoich dzieci zobowiązani są obydwoje rodzice.

Wyprowadzisz się to twój ojciec może zażądać aby twoja matka również płaciła alimenty na twoje utrzymanie, bo teraz to soją praca też zaspokaja twoje potrzeby.

Sytuacja może być teoretycznie taka, że na swoje utrzymanie potrzebujesz 3000 zł. TY zarobisz 1400 zł , ojciec daje 800 zł to i matka powinna dać 800 zł.

Dużo zależy od Twojego ojca i jego podejścia do sprawy, może chcieć "uwolnić" się od alimentów i udowodnić w sądzie iż jesteś w stanie sam się utrzymywać i sąd go zwolni z alimentacji wobec Ciebie, lub jak w przykładzie wyżej alimentami obciąży również Twoją matkę.

Najlepiej idź po poradę do adwokata , takie usługi nie są drogie 100-200 zł i on CI wszystko wyjaśni, przygotuj sobie liste pytań , będzie łatwiej

Odpowiedz