←  Off-topic

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Zaginięcie psa

Bielus - zdjęcie Bielus 20 lis 2016

Witam, mam pytanie związane z zaginięciem psa. Uciekł z ogrodzonej posesji (jakimś cudem) w godzinach 19-22 o 23.20 stawiłem się na komisariat. Policjant poinformował nas że pies się znalazł jednak nie może nam podać adresu ani numeru telefony do osób, które go znalazły, ponieważ pora jest zbyt późna. Czy policjant ma obowiązek udzielenia mi takiej informacji? Co mogę zrobić? Pozdrawiam

Odpowiedz

Prawne.org - zdjęcie Prawne.org 22 lis 2016

Pies w rozumieniu prawa jest traktowany jak rzecz ruchoma. Znalazca ma więc obowiązek poinformowania o znalezieniu rzeczy/psa, a policja ma obowiązek wydać Panu zagubioną rzecz. Rozumiem, że być może w porze nocnej taka sytuacja byłaby niekomfortowa, natomiast następnego dnia nikt nie może robić problemów ze zwrotem waszej własności. 

Odpowiedz

Budzin - zdjęcie Budzin 05 gru 2016

Twoje pytanie jest trochę niejasne. Na komisariacie pies został wydany czy też nie? Jeżeli tak to policjant nie ma obowiązku udzielenia informacji kto psa znalazł. Jeżeli pies jest u osób, które go znalazły to musi podać informacje, gdzie pies może zostać przekazany do odbioru.

Odpowiedz

Ranban - zdjęcie Ranban 16 sty 2017

I jak? Cokolwiek wyjaśniło się w kwestii odbioru psa?

Odpowiedz

fit_Celina - zdjęcie fit_Celina 08 gru 2017

Możliwe, że po prostu uwzględniał w tej kwestii prośbę znalazców. Jeśli była interwencja policyjna, pies się znalazł to odebranie psa następnego dnia nie powinna być dużym problemem. 

Odpowiedz