←  Prawo spadkowe

Forumprawnicze.info

»

zapis za pieniądze? umowa? nie wiem jak to...

DariuszMichal - zdjęcie DariuszMichal 14 lut 2019

Witam serdecznie. Postaram się  krótko i jasno i  opisać sprawę.

       Mój znajomy/krewny  który jest rolnikiem (płatnikiem KRUS) posiada ziemię rolną w dwóch "kawałkach".  Jeden z nich zdecydował się mi sprzedać, więc zamierzam umówic notariusza,  wiadomo prosta sprawa.  Drugi "kawałek" musi sobie  zostawić (ponieważ płaci KRUS) przynajmniej do momentu uzyskania praw emerytalnych, czyli za ok 4-5 lat. Jednak chciałbym  również nabyć ten drugi kawałek, teraz bądź w momencie kiedy on zostanie już emerytem.  Ale względu na jego niesłowność i pewne  skłonności (wiadomo jakie :D) obawiam się, że mogę przeoczyć ten moment, tym bardziej, że często wyjeżdżam.  Stąd moje pytania:

- czy podczas wizyty u notariusza w sprawie kupna tego pierwszego kawałka, jest możliwość kupna za jednym zamachem, obu tych części, z tym że formalnym właścicielem  tej drugiej stanę się dopiero z końcem roku 2024. Czy w ogóle istnieje taka konstrukcja? 

- a może jakaś forma zapisu, ale z takim ograniczeniem czasowym, na który się umówimy, by uniknąć jakiegoś kombinowania i przeciągania z jego strony...

Wolałbym teraz zapłacić, póki mam możliwość i ceny są przystępne ale  mieć pewność że będę właścicielem. Taka forma inwestycji długoterminowej.

 

Pozdrawiam Dariusz

 

 

 

 

Odpowiedz