←  Prawo karne

Forumprawnicze.info

»

Zgłaszanie dowodów w sprawie

WarTad - zdjęcie WarTad 16 gru 2018

Jeżeli przed rozprawą zgłaszam na piśmie prośbę o dopuszczenie dowodów (zwrócenie się przez sąd do odpowiedniej instytucji o nadesłanie dokumentów) to sąd może przychylić się do mojej prośby lub nie. Ale czy może zlekceważyć moją prośbę? Może nie wspominać o niej podczas kolejnej rozprawy? I czy musi cokolwiek uzasadniać?
Odpowiedz

WarTad - zdjęcie WarTad 17 gru 2018

Nikt nic nie jest w stanie mi pomóc? Dodam jeszcze, że nie znając termimu rozprawy zwróciłem się do sądu pisemnie o to by sąd zwrócił się do pewnej instytucji o pewne nowe dokumenty istotne dla sprawy. Po 2 miesiącach odbyła się rozprawa w której sąd skazał mnie na podstawie sarych dokumentów, które w momencie rozprawy straciły moc prawną. A właśnie te nowe były dla mnie korzystne. Na rozprawie sąd w ogóle nie odniósł się do mojego pisemnego wniosku. Ani nie odniósł się do mojego wniosku ani negatywnie ani pozytywnie. Wyglądało to tak jakby nie było mojego wniosku a wiem, że do sądu on wpłynął. Czy sąd mógł tak postąpić? Czy sąd musi jakoś odnieść się do wniosków do niego wpływających? Czy może za dowód uznawać coś co straciło moc prawną? I co teraz mogę zrobić jeżeli wyrok już zapadł? Wyrok był prawomocny ale Sąd Administracyjny ten wyrok uchylił.
Odpowiedz

WarTad - zdjęcie WarTad 02 sty 2019

To jak jest z wnioskiem strony? Sąd może w ogóle nie wspominać o tym, że taki wniosek strona wniosła?
Odpowiedz

Prawnik24 - zdjęcie Prawnik24 03 sty 2019

Sąd może oddalić wniosek lub dopuścić jego przeprowadzenie. KPK wskazuje jedynie na oddalenie - a więc sąd musi się odnieść do tego czy dowód dopuszcza czy też nie. Więcej pomocy znajdzie Pani na www.prawnikonline24.pl

Odpowiedz