←  Prawo ubezpieczeń

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Zmiana jednego z właścicieli auta i żądani...

qwertz - zdjęcie qwertz 27 paź 2018

W sierpniu tego roku auto, które było zarejestrowane na ojca i na mnie jako współwłaściciela zostało przepisane i przerejestrowane na mnie i siostrę jako współwłaściciela. Ubezpieczenie OC było ważne do października. Gdy kończyła się ważność opłaconej w październiku zeszłego roku i okazało się jaką składkę TU zawołało sobie dla mnie i siostry ojciec jako pełnomocnik wypowiedział dla nas umowę z tym TU i ubezpieczył auto w innym TU. Poprzednie TU domaga się dopłaty 300 zł do ostatniej polisy za okres od momentu przepisania auta. Nie wiem tylko czy każą jemu dopłacić jako pełnomocnikowi czy jako byłemu właścicielowi auta.

Odpowiedz

estor - zdjęcie estor 30 lis 2018

Trudno wyrokować, nie mając pisma przed sobą z towarzystwa ubezpieczeniowego. Fakty są takie, że towarzystwa ubezpieczeniowe rekalkulują wysokość składki w zasadzie przy każdej możliwości.

Np dochodzi do wypadku, ofiara spłacana jest przez polisę sprawcy, a sprawca ma rekalkulowaną składkę - no chyba, że ma ochronę zniżek.

Na https://wygodnie.pl/...wizna-samochodu–najwazniejsze-formalnosci masz trochę szerzej opisaną tematykę formalności związanych z darowiznami - bo u Ciebie, taka zaszła, gdy ojciec przejmował część udziałów w aucie.

Odpowiedz

blazej89 - zdjęcie blazej89 02 gru 2018

Skoro umowa została wypowiedziana i zmieniona na innego ubezpieczyciela to jak tamten może domagać się dopłaty za okres który już nie dotyczył starej polisy?

Odpowiedz