←  Prawo pracy

Forumprawnicze.info

»

Z dniem 31 grudnia 2019r forumprawnicze.info zakończy swoją działalność.

Zus chce odemnie dokumentów z przed 20 lat...

ewatorun - zdjęcie ewatorun 29 lis 2019

Witam.

 

w skrzynce znalazłam pismo z zus :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

 

"""Prosimy aby sporządziła Pani dokumenty rozliczeniowe za miesiąc 9.1999r oraz od 1.2000r do nadal lub dokument wyrejestrowujący z ubezpieczeń ZUS ZWUA za ubezpieczonego "kowalskiego"

 

Dokumenty te są nam potrzebne do podjęcia odpowiednich działań naprawczych na koncie ubezpieczonego.

 

Obowiązki płatnika

płatnik składek jest zobowiązany obliczać, potrącać z dochodów ubezpieczonych, rozliczać oraz opłacać należne składki za każdy miesiąc kalendarzowy, a także przesyłać deklaracje rozliczeniowa imienne raporty miesięczne nie później niż w terminie przewidzianym w ustawie.

W przypadku nie dopełnienia przez plątnika obowiązku przesyłania deklaracji rozliczeniowych oraz imiennych raportów miesięcznych w przewidzianym terminie, podlega karze do 5000zł

...

SPRAWA BARDZO PILNA!"""

 

Od siebie dodam, że chodzi o działalność gosp którą prowadził mój były mąż, lecz ja byłam właścicielem. To było już~20lat temu i nie mam takich dokumentów.

 

Czy kara jest nieunikniona?

 

Dlaczego pismo nie przyszło poleconym? skoro pisze "SPRAWA BARDZO PILNA!"  pismo znalazłam w skrzynce adresu korespondencyjnego

 

A może to tylko taka standardowa formułka?

 

Czy powinnam do nich zadzwonić na infolinie nijako potw. odbiór pisma?

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady i wskazówki

 

EWA

 

Odpowiedz

Jowita - zdjęcie Jowita 11 gru 2019

Jeżeli Kowalski nie jest już pracownikiem na pewno ma Pani świadectwo pracy lub inne dokumenty świadczące do kiedy był zatrudniony i należy na tej podstwie złożyć ZUS ZWUA wyrejestrować z ubezpieczeń. 

Odpowiedz