←  Prawa konsumenta

Forumprawnicze.info

»

Zwrot pieniędzy za telewizor

Kamisha - zdjęcie Kamisha 26 wrz 2017

Hej
Mój telewizor "poszedł" do serwisu w ramach gwarancji już drugi raz. Serwis trzyma już mój telewizor ponad miesiąc tłumacząc się tym, że czekają na odpowiedź producenta, czy zgodzi się on wymienić tv na nowy. Ja jednak wolałabym w to miejsce zwrot kosztów - niestety sprzęt okazał się bublem i nie chcę ani tego ani nowego. Przeczuwam odmowę, więc radzę się Was - miał ktoś podobną sytuację i rozwiązał ją pozytywnie? Co najlepiej napisać we wniosku o rozwiązanie umowy kupna sprzedaży? Jak ich przekonać do swoich racji? ;) Z góry dzięki!

Odpowiedz

adw. Łukasz Nysztal - zdjęcie adw. Łukasz Nysztal 26 wrz 2017

Serwis - w ramach gwarancji - nie ma podstawy prawnej to zwrotu Panu ceny zakupu - bowiem to nie serwis dokonał sprzedaży tego towaru. Gwarant może jedynie podjąć decyzję o wymianie wadliwego telewizora na nowy. Natomiast w zakresie odstąpienia od umowy mógłby Pan ewentualnie dochodzić od sprzedawcy w ramach gwarancji. 

Odpowiedz

Kamisha - zdjęcie Kamisha 26 wrz 2017

Nie chcę nic od serwisu, tylko od producenta lub ewentualnie od sklepu, ale sklep nie pośredniczył w reklamacji - serwis jest door-to-door. Czyli w tej sytuacji do kogo powinnam się zwrócić o zwrot gotówki?

Odpowiedz

adw. Łukasz Nysztal - zdjęcie adw. Łukasz Nysztal 27 wrz 2017

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może Pan złożyć jedynie sprzedawcy - czyli w sklepie, w którym zakupił Pan ów telewizor. 

Odpowiedz