←  Prawo pracy

Forumprawnicze.info

»

mobing w pracy

janka1964 - zdjęcie janka1964 26 lis 2013

Dobry wieczór.
Pracuje w sklepie z Agd u swojego szwagra.
Obecnie jestem na 3 mies wypowiedzeniu z powodu redukcji etatu.Od dwoch miesiecy sklep nie przynosi zysku ,jest to podyktowane wieloma czynnikami ,zaniedbany lokal ,stare brzydkie regały , konkurencja w postaci,, sieciowki ,, w koncu wysokie ceny sprzetu.
w malym pomieszczeniu gdzie znajduje sie sklep pracuje ja ,szef i jego corka szef siedzi przez 8 godz przy komputerze ,ale w momencie gdy wchodzi klient od razu wchodzi w moje kompetencje i probuje ,,przejac mklienta,, tak ,jakbym to ja nie umiala nic sprzedac....pracuje tam ponad 8 lat i uwazam ,ze jestem dobrym fachowcem w tej dziedzinie .
Od kiedy jestem na wypowiedzeniu wprowadza szef bardzo nerwowa atmosfere prze 8 godz mam dosc przychodze do domu i placze ,biore leki na uspokojenie i boje sie isc rano do pracy .
Jego zachowanie jest okropne ,gdy jest mały utarg dzienny rzuca pieniedzmi ,mowi przykre slowa ,nastepnego dnia nie odzywa sie w ogóle do mnie ,gdy o cos sie zapytam to wcale nie odpowiada ....a jak juz cos odpowie to same sarkazmy .
Jestem tym juz bardzo zmeczona i przybita a mam jeszcze 2 miesiace do przepracowania .
Prosze mi pomoc co moge zrobic w tej sprawie aby nie cierpiec dalej?.

Z gory dziekuje .
Odpowiedz

mauro - zdjęcie mauro 27 lis 2013

Jeżeli przyprawia Panią zachowanie szefa o pewnego rodzaju depresję, można udać się do lakarza i otrzymać zwolnienie lekarskie, a sprawę zgłosić jednocześnie do Inspekcji pracy
Odpowiedz

Dyżurny prawnik - zdjęcie Dyżurny prawnik 27 lis 2013

Powinna Pani również spróbować nagrać zachowanie szefa. Jeśli będzie miała Pani taki dowód, połączony właśnie z rozstrojem zdrowia z uwagi na warunki pracy - może Pani natychmiast złożyć pracodawcy oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia z powodu ciężkiego naruszenia przez pracodawcę podstawowych obowiązków pracodawcy.

Będzie wówczas przysługiwało Pani odszkodowanie za okres wypowiedzenia oraz ewentualne zadośćuczynienie za naruszenie Pani dóbr osobistych.
Odpowiedz