←  Prawo cywilne

Forumprawnicze.info

»

Stypendium w szkole policealnej

gość_93Monika93_* 23 sty 2013

Witam.
Mam 19 lat. Obecnie chodzę do szkoły zaocznej policealnej i mieszkam z rodzicami. Chciałabym się wyprowadzić, ponieważ moja sytuacja w domu nie jest za ciekawa (matka pije, brat pije, cpa, i wgl jest kompletny chaos, ciągłe awantury). Myślałam o pracy, ale wcześniej chciałabym jeszcze zacząć szkołę dzienną, również policealną, tyle, że na innym kierunku. Tylko jest problem, bo jeśli będę uczyć się dziennie i zaocznie, to nie będę miała możliwości sama się utrzymywać, a chcę się wyprowadzić. Moje pytanie jest następujące: Czy przysługuje mi stypendium socjalne, mieszkaniowe i na wyżywienie? Jeśli tak, to jak to załatwić? Wpierw iść do danej szkoły, zapisać się, a potem starać się o stypendium, czy jak? (dany kierunek jest darmowy, potrzebowałabym pieniędzy na utrzymanie, na alimenty raczej nie mam co liczyc, zresztą wolałabym nie mieć z nimi nic wspólnego)
Tylko problem jest ten, że ja teraz mieszkam z rodzicami. A chciałabym to zmienić, gdy rozpocznę naukę w danej szkole. Zapisy są już tylko do 31 stycznia, więc zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Czy wgl przysługuje mi jakiekolwiek stypendium, jeśli pójdę do szkoły dziennej? Słyszałam, że uczniom szkół policealnych, stypendia nie przysługują, czy to prawda?
+dochody na jedną osobę w rodzinie nie przekraczają 350zł
czy jeśli przysługuje mi takie stypendium, to tym zajmuje się szkoła, czy trzeba isc do MOPSU?
Proszę o jakiekolwiek wskazówki. To ważne.
Pozdrawiam.
Odpowiedz

gość_93Monika93_* 24 sty 2013

Błagam o jakąś wskazówkę, ponieważ już w sobotę idę w tej sprawie do Dyrektora. Nie chcę, by mnie "odesłano" z informacją, iż nie przysługuje mi stypendium, choć fakty są inne...
Odpowiedz

gość_93Monika93_* 28 sty 2013

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pomocni jesteście...
Dla tych, którzy w przyszłości znajdą się w takiej samej sytuacji co ja - walczcie o stypendium, bo się Wam należy.
Ja idę jutro albo pojutrze do MOPR, jestem już po rozmowie z dyrektorką szkoły. Moja szkoła tego nie załatwia, muszę sama wybrać się do opru i tam załatwić tą sprawę, potem idzie się po podpis i pieczątkę do szkoły i składa się wniosek. Czy szkoła policealna czy studia, ma się takie same prawa.
Odpowiedz