Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

- - - - -

Stypendium w szkole policealnej

stypendium szkoła policealna  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie
#1 gość_93Monika93_*
gość_93Monika93_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2013 - 14:47

Witam.
Mam 19 lat. Obecnie chodzę do szkoły zaocznej policealnej i mieszkam z rodzicami. Chciałabym się wyprowadzić, ponieważ moja sytuacja w domu nie jest za ciekawa (matka pije, brat pije, cpa, i wgl jest kompletny chaos, ciągłe awantury). Myślałam o pracy, ale wcześniej chciałabym jeszcze zacząć szkołę dzienną, również policealną, tyle, że na innym kierunku. Tylko jest problem, bo jeśli będę uczyć się dziennie i zaocznie, to nie będę miała możliwości sama się utrzymywać, a chcę się wyprowadzić. Moje pytanie jest następujące: Czy przysługuje mi stypendium socjalne, mieszkaniowe i na wyżywienie? Jeśli tak, to jak to załatwić? Wpierw iść do danej szkoły, zapisać się, a potem starać się o stypendium, czy jak? (dany kierunek jest darmowy, potrzebowałabym pieniędzy na utrzymanie, na alimenty raczej nie mam co liczyc, zresztą wolałabym nie mieć z nimi nic wspólnego)
Tylko problem jest ten, że ja teraz mieszkam z rodzicami. A chciałabym to zmienić, gdy rozpocznę naukę w danej szkole. Zapisy są już tylko do 31 stycznia, więc zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Czy wgl przysługuje mi jakiekolwiek stypendium, jeśli pójdę do szkoły dziennej? Słyszałam, że uczniom szkół policealnych, stypendia nie przysługują, czy to prawda?
+dochody na jedną osobę w rodzinie nie przekraczają 350zł
czy jeśli przysługuje mi takie stypendium, to tym zajmuje się szkoła, czy trzeba isc do MOPSU?
Proszę o jakiekolwiek wskazówki. To ważne.
Pozdrawiam.

#2 gość_93Monika93_*
gość_93Monika93_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:27

Błagam o jakąś wskazówkę, ponieważ już w sobotę idę w tej sprawie do Dyrektora. Nie chcę, by mnie "odesłano" z informacją, iż nie przysługuje mi stypendium, choć fakty są inne...

#3 gość_93Monika93_*
gość_93Monika93_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2013 - 13:23

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pomocni jesteście...
Dla tych, którzy w przyszłości znajdą się w takiej samej sytuacji co ja - walczcie o stypendium, bo się Wam należy.
Ja idę jutro albo pojutrze do MOPR, jestem już po rozmowie z dyrektorką szkoły. Moja szkoła tego nie załatwia, muszę sama wybrać się do opru i tam załatwić tą sprawę, potem idzie się po podpis i pieczątkę do szkoły i składa się wniosek. Czy szkoła policealna czy studia, ma się takie same prawa.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica