←  Prawo cywilne

Forumprawnicze.info

»

zgłoszenie na budowe

Uchoool - zdjęcie Uchoool 21 lis 2013

mam problem...a tym samym pytanie do Was...

otóż od lat mamy konie, które nie miały stajni tylko ot...szope/wiate. Chów bezstajenny. Obecnie region w którym je trzymam rozwinął sie bardzo turystycznie...pola, lasy...to już nie to co kiedyś. Stoi pijalnia wód, ścieżki turystyczne. jedno wielkie uzdrowisko.
Ostatnio - dzięki serdecznemu sąsiadowi - przyczepili się że szopa dla koni stoi bez zgłoszenia ( tak, tu już ktoś inny dał ciała). kazali zburzyć i podjęte zostały starania o zezwolenie na postawienie ww. obiektu. Jednak istnieje wieeeeelkie prawdopodobieństwo, że je odrzucą ponieważ obecnie zezwolenia są na obiekty dot. turystyki, czy też takie, które rozwojowi turystyki mają służyć. A nie jakiś tam chlew dla koni....

czy mają prawo nam odmówić postawienia rzeczonej wiaty? konie stoją na działce dzierżawionej (tu obok mamy swoją - jeśli to by coś zmieniało :/ )
Odpowiedz

Dyżurny prawnik - zdjęcie Dyżurny prawnik 21 lis 2013

Problem administracyjny a nie cywilny. Więc nie ten dział. Poza tym podajesz za mało danych. Co to za działka? Rolna? Budowlana? Jeśli budowlana to czy jest miejscowy plan zagospodarowania i co tam wedle planu jest przewidziane? Poza tym jak chcesz budować na działce dzierżawionej? Masz zgodę wydzierżawiającego? Budować to się można na swoim - a nie na cudzym gruncie.
Odpowiedz

Uchoool - zdjęcie Uchoool 21 lis 2013

działka dzierżawiona jest rolna - zgoda właściciela jest, nasza - jest budowlana. Miejscowy plan zagospodarowania jest. przewidziany jest malutki warsztat - i stoi. a "budowa" dotyczy altany wiec zezwolenie na budowe nie jest potrzebne tylko zgłoszenie.
no nic....pojawie sie w administracyjnym
Odpowiedz

Dyżurny prawnik - zdjęcie Dyżurny prawnik 21 lis 2013

To budujcie na swojej działce - nie mogą odmówić na zgłoszeniu.
Odpowiedz