Skocz do zawartości

Serwis Forumprawnicze.info używa plików cookies. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityka Prywatności. Aby usunąć tą informację naciśnij przycisk po prawej:    OK
OK

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

zgłoszenie na budowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie
#1 Uchoool
Uchoool
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 13:13

mam problem...a tym samym pytanie do Was...

otóż od lat mamy konie, które nie miały stajni tylko ot...szope/wiate. Chów bezstajenny. Obecnie region w którym je trzymam rozwinął sie bardzo turystycznie...pola, lasy...to już nie to co kiedyś. Stoi pijalnia wód, ścieżki turystyczne. jedno wielkie uzdrowisko.
Ostatnio - dzięki serdecznemu sąsiadowi - przyczepili się że szopa dla koni stoi bez zgłoszenia ( tak, tu już ktoś inny dał ciała). kazali zburzyć i podjęte zostały starania o zezwolenie na postawienie ww. obiektu. Jednak istnieje wieeeeelkie prawdopodobieństwo, że je odrzucą ponieważ obecnie zezwolenia są na obiekty dot. turystyki, czy też takie, które rozwojowi turystyki mają służyć. A nie jakiś tam chlew dla koni....

czy mają prawo nam odmówić postawienia rzeczonej wiaty? konie stoją na działce dzierżawionej (tu obok mamy swoją - jeśli to by coś zmieniało :/ )

#2 Dyżurny prawnik
Dyżurny prawnik
  • Prawnik
  • 1111 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 14:41

Problem administracyjny a nie cywilny. Więc nie ten dział. Poza tym podajesz za mało danych. Co to za działka? Rolna? Budowlana? Jeśli budowlana to czy jest miejscowy plan zagospodarowania i co tam wedle planu jest przewidziane? Poza tym jak chcesz budować na działce dzierżawionej? Masz zgodę wydzierżawiającego? Budować to się można na swoim - a nie na cudzym gruncie.

#3 Uchoool
Uchoool
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 15:14

działka dzierżawiona jest rolna - zgoda właściciela jest, nasza - jest budowlana. Miejscowy plan zagospodarowania jest. przewidziany jest malutki warsztat - i stoi. a "budowa" dotyczy altany wiec zezwolenie na budowe nie jest potrzebne tylko zgłoszenie.
no nic....pojawie sie w administracyjnym

#4 Dyżurny prawnik
Dyżurny prawnik
  • Prawnik
  • 1111 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 20:53

To budujcie na swojej działce - nie mogą odmówić na zgłoszeniu.

Podobne bezpłatne porady prawne: Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Yandex.Metrica